20°C rozproszone chmury

Łowiczanka laureatką konkursu fotograficznego

Kinga Kryściak z Łowicza zajęła pierwsze miejsce w konkursie fotograficznym „W kamieniu i spiżu”. Jego celem było utrwalenie na zdjęciach miejsc pamięci związanych z marszałkiem Józefem Piłsudskim.

Ogłoszenie wyników odbyło się wczoraj (5 grudnia), w 150. rocznicę urodzin Józefa Piłsudskiego w Łódzkim Domu Kultury. ŁDK był organizatorem konkursu fotograficznego wspólnie ze Społecznym Komitetem Pamięci Józefa Piłsudskiego w Łodzi, Związkiem Legionistów Polskich i Ich Rodzin oraz Związkiem Strzeleckim Oddział Łódź.

Konkurs kierowany był zarówno do fotografów amatorów jak i profesjonalistów. Zadaniem jego uczestników było poszukiwanie i utrwalenie na fotografiach wszelkich przejawów upamiętnienia marszałka Józefa Piłsudskiego w formie pomników, popiersi, tablic, epitafiów itp. Nadesłane fotografie oceniało profesjonalne pięcioosobowe jury.

Pierwsze miejsce w kategorii wiekowej do lat 16 zdobyła Kinga Kryściak. Uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Łowiczu została nagrodzona za cykl fotograficzny „Dzień” składający się z trzech zdjęć pomnika marszałka Piłsudskiego przy ul. Podrzecznej w Łowiczu. 

Ogłoszenie laureatów odbyło się podczas uroczystej gali w sali kolumnowej ŁDK. Wcześniej prof. Przemysław Waingertner wygłosił gawędę o marszałku oraz odbył się koncert patriotyczny.

Łowiczanka laureatką konkursu fotograficznego komentarze opinie

  • Justyna - niezalogowany 2017-12-06 21:54:44

    Gratulacje!!!

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na Lowicz24.eu