Łyszkowice: pijany 27-latek strzelał z wiatrówki do ludzi. Ranił dwóch mężczyzn

Kronika policyjna, Łyszkowice pijany latek strzelał wiatrówki ludzi Ranił dwóch mężczyzn - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 20/08/2019 10:29
Martyna Czekalska

Policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu łowickiego, który strzelał z wiatrówki w kierunku dwóch mężczyzn przed jednym z lokali w Łyszkowicach. Poszkodowani odnieśli powierzchowne obrażenia ciała. Podejrzany usłyszał zarzut dotyczący narażenia na niebezpieczeństwo.

Do zdarzenia doszło w ostatnią sobotę (17 sierpnia) około godziny 21 w rejonie banku w Łyszkowicach. Na schodach przed jednym z lokali siedziało dwóch mężczyzn. Podszedł do nich 27-latek, który bez przyczyny wyciągnął wiatrówkę i oddał strzał w kierunku siedzących mężczyzn.

- Mężczyźni natychmiast zareagowali próbując obezwładnić napastnika i ruszyli za nim w pościg – informuje st. sierż. Marta Jasińska z łowickiej policji. - Zanim udało im się obezwładnić mężczyznę i odebrać broń, ten oddał kilka strzałów raniąc obydwu.

Ujęty 27-latek z powiatu łowickiego został przekazany wezwanym na miejsce funkcjonariuszom policji. Jak się okazało, był nietrzeźwy. Miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Zranieni przez niego mężczyźni zostali opatrzeni przez ratowników medycznych. Na szczęście obrażenia, jakich doznali, były powierzchowne. - Mężczyźni nie wymagali hospitalizacji – dodaje st. sierż. Jasińska.

27-latek po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut dotyczący narażenia na niebezpieczeństwo w warunkach tzw. recydywy. Teraz grozi mu wyższy wymiar kary, nawet do 4,5 roku pozbawienia wolności.

Prokurator Rejonowy w Łowiczu zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny.

 

Łyszkowice: pijany 27-latek strzelał z wiatrówki do ludzi. Ranił dwóch mężczyzn komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama