Maciej Jędrachowicz z Łowicza pobiegnie w ultramaratonie z Aten do Sparty. Można wesprzeć go finansowo

Wasze sprawy, Maciej Jędrachowicz Łowicza pobiegnie ultramaratonie Sparty Można wesprzeć finansowo - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 16/05/2019 15:09
Martyna Czekalska

31-letni łowiczanin Maciej Jędrachowicz przygotowuje się do startu w Spartathlonie, jednym z najtrudniejszych ultramaratonów na świecie. Trasa biegu prowadzi z Aten do Sparty i liczy 246 km. Na jej pokonanie biegacze mają 36 godzin. Każdy może wspomóc finansowo biegacza z Łowicza w spełnieniu jego sportowego marzenia.

Sport od zawsze odgrywał ważną rolę w życiu 31-latka. Pierwszą miłością była piłka nożna. Maciek przez wiele lat trenował futbol w młodzieżowych drużynach łowickiego Pelikana. Po maturze opuścił rodzinne miasto i wyjechał na studia. Jest absolwentem Zamiejscowego Wydziału Kultury Fizycznej w Gorzowie Wielkopolskim oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Aktualnie uczy wuefu w jednej z warszawskich szkół podstawowych.

Po ukończeniu studiów łowiczanin postanowił przebiec swój pierwszy maraton. - Chciałem zobaczyć, jak to jest - wspomina. Nie zakończyło się jednak na jednym starcie. Maciek złapał bakcyla, a nowa pasja całkowicie go pochłonęła. - Bieganie stało się częścią mojego życia - przyznaje 31-latek. Później zobaczył film o Spartathlonie, morderczym biegu z Aten do Sparty. - Ciekawe, czy taki zwykły człowiek da radę przebiec 246 km w czasie tylko 36 godzin? - pomyślał. I rozpoczął przygotowania do imprezy!

W 2016 roku zdobył Koronę Maratonów Polskich, a rok później przebiegł pierwszy górski ultramaraton na dystansie 100 km. W 2018 roku wypełnił minimum narzucone przez organizatorów Spartathlonu, przebiegając płaski 100-kilometrowy dystans w czasie poniżej 10 godzin. Później miał dużo szczęścia w losowaniu, ponieważ spełnienie kryterium nie oznacza automatycznego wpisania na listę startową.

W Spartathlonie będzie mogło wziąć udział jedynie 400 zawodników, w tym kilkunastu biegaczy z Polski. - Prawdopodobnie będę jedynym biegaczem z województwa łódzkiego - mówi Maciek. Warto dodać, że pierwsza edycja biegu odbyła się w 1983 roku. Sama idea zawodów upamiętnia greckiego posłańca Fidippidesa, który w 490 roku p.n.e. miał wyruszyć z Aten do Sparty, by poprosić Spartańczyków o pomoc w bitwie pod Maratonem.

Spartathlon uznawany jest za jeden z najtrudniejszych ultramaratonów na świecie. Jak już wspominaliśmy, trasa liczy blisko 250 km, a biegacze na pokonanie tego dystansu mają jedynie 36 godzin. Dla zwykłych śmiertelników takie wyzwanie to czyste szaleństwo, ale nie dla zapalonych ultramaratończyków! Na całej trasie jest 75 punktów kontrolnych, do których trzeba dotrzeć w określonym czasie. Przekroczenie limitu oznacza dyskwalifikację.

Łowiczanin skrupulatnie realizuje plan treningowy, który ułożył jego kolega z czasów studiów. Tygodniowo pokonuje od 120 do 140 km. Oprócz przygotowań biegowych, Maciek stara się pozyskać środki, które pozwolą mu spełnić swoje największe sportowe marzenie. Wpisowe, obejmujące start w biegu, zakwaterowanie oraz wyżywienie w Atenach i Sparcie wynosi 600 euro, czyli ponad 2,5 tys. złotych. Ale nie są to jedyne koszty. Maciek chce, aby na trasie towarzyszyła mu drużyna, a dokładnie brat Jakub i przyjaciel Kuba Pęśko.

- Support jest nieoceniony, dzięki niemu łatwiej będzie mi osiągnąć cel, lecz generuje to olbrzymie koszty - nie ukrywa ultramaratończyk z Łowicza. Dwuosobowa załoga przemieszczałaby się autem po trasie biegu, w razie potrzeby służąc pomocą utrudzonemu biegaczowi. - Ta drużyna ma cały mój sprzęt i gdyby cokolwiek się stało, ma umożliwić mi dotarcie do mety - wyjaśnia Maciek.

31-latek zwrócił się z prośbą o wsparcie finansowe do Urzędu Miejskiego w Łowiczu, Starostwa Powiatowego w Łowiczu oraz Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Ratusz ma wspomóc jego wyjazd, natomiast władze powiatu odpowiedziały negatywnie na wniosek biegacza. Maciek wciąż czeka na odpowiedź urzędników z Łodzi.

Aby spełnić swoje plany Maciek utworzył zbiórkę w serwisie zrzutka.pl, gdzie można dokonać przelewu i wspomóc wyjazd 31-latka i jego bliskich do Grecji. Łowiczanin oszacował, że potrzebuje 12 tys. złotych. Już teraz obiecuje, że zrobi wszystko, aby wrócić ze Spartathlonu z tarczą. Jak zapewnia, nigdy się nie poddaje, a zejść z trasy mógłby jedynie z powodu kontuzji.
 
Do ambitnego zawodnika odezwały się też lokalne firmy. Jedna z nich zaoferowała, że opłaci nocleg dla drużyny biegacza.

Spartathlon odbędzie się 27 września 2019 roku.

Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/fdpa9t

Trzymamy kciuki!

Reklama

Maciej Jędrachowicz z Łowicza pobiegnie w ultramaratonie z Aten do Sparty. Można wesprzeć go finansowo komentarze opinie

 • aleJaja - niezalogowany 2019-05-16 18:57:12

  po pierwsze ale chudy szczurek sie zrobil z niego ...a po drugie jaka ...kur.a zbiorka a co on jest bezdomny ,na chleb nie ma ?! papugi i inne pedaly z osiru zalatwily artykul w gazecie i moze jakas pala sie trafi zeby pare groszy przelac ...to miasto"teraz wies" zeszlo juz totalnie na psy

 • Gość - niezalogowany 2019-05-16 19:36:38

  Teraz sobie o Łowiczu przypomniał. Żałosne.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-16 21:57:58

  Nie stać , to niech nie biegnie , dawać kasę ? Żart !

 • gość 2019-05-17 00:06:58

  Ze sprawą mocno powiązany jest radny powiatowy Cipiński ktory wyżalił sie na FB na powiat... Troche to dziwne ze bedąc zwiazanym z polityka powiatu działa na jego nie korzysc.. Powiat wspiera sportowców (nagrody, stypendia...) ale nie musi wszystkich.. Cipiński zapomniał jak powiat wsparł Konrada Karwata na wyjazd do USA? Zdaje sie ze duzo wieksza sumą jak miasto? Powiat rzadzi sie innymi prawami niz miasto, ma znacznie mniejszy budzet a jednak robi co moze aby dac jak najwiekszej licznie sptowców...Zobaczymy ile da miasto? potrzeba jest 12000 zł. Moze radni sie zrzucą?

 • Boniek ale nie ten śmierdziel - niezalogowany 2019-05-17 00:17:11

  Już mu tak nie żałujcie bo jak wygra to rozsławi Łowicz.ten łyżwista Brodka na plakatach jest a kawałek od Łowicza mieszka i tak traktowany jak nasz parowy młyn.mam troche złomu po spawach i elektrody ze 150kilo to złom sprzedam i na młodego dam.niech leci z pasiakiem i pokaże co to Łowicz.

 • Magi do zupy - niezalogowany 2019-05-17 05:44:32

  Żart, żenada i przypał, niech skoczy na hasioki puszek sobie nazbierać. Jak go nie stać, to na h*j się za to bierze. Takie zagrywki to jakiś chory pomysł.

 • gość 2019-05-17 07:12:31

  Komentarze poniżej krytyki. Wstyd za takich "ziomków"!

 • gość 2019-05-17 10:17:30

  Spartathlon to jeden z najtrudniejszych ultramaratonów na świecie! Starują w nim sami najlepsi zawodnicy, a do takich zalicza się Maciej Jędrachowicz. Dziwię się, że Powiat odmówił mu wsparcia, gdy tak łatwo przychodzi mu nieraz wydawać pieniądze na nic nieznaczące wydarzenia. Już sam start Łowiczanina, w tak prestiżowym ultramaratonie jest super promocją. A dobiegniecie do mety!? Ale trzeba to po prostu rozumieć. Maciek bardzo wysoko stawia sobie poprzeczkę. Należy mu się za to szacunek, a nie fala hejtu. To jak zdobycie Everestu! Nie chcecie, nie pomagajcie! Po co piszecie te płytkie komentarze. One świadczą tylko o Waszej głupocie. Mądry człowiek po prostu wspiera lub jak ma inne zdanie, nic nie pisze. Macku trzymam mocno kciuki za realizacje marzenia!

 • Gość - niezalogowany 2019-05-17 16:00:07

  Wstyd? Zabraknie komentarze ? Wstydem to jest wyciąganie rąk po pieniądze innych ! Nam nikt nie daje pieniędzy na podróże na Kanary czy Malediwy!

 • gość 2019-05-17 16:13:11

  Co ty gamoniu porownujesz?! Kanary i Malediwy do biegu na 246 kilometrów?! Puknij się w łeb!

 • Gość - niezalogowany 2019-05-17 17:18:27

  Brodaty z pisu, ogól tą brodę , umyj się i uczesz ty abnegacie , a nie obrażasz człowieka z pasją , ale przecież ty nic innego nie umiesz ....

 • Jerry - niezalogowany 2019-05-17 17:21:32

  To niepełnosprawny ze Starostwa nie wspomógł???? Nie zostało nic ze zlotu sołtysów?? Matko jedyna to pusta kasa na Stanislawskiego , a miało być tak piknie

 • Gość - niezalogowany 2019-05-17 17:21:53

  Widać że negatywne komentarze piszą gamonie co żyją z 500+ i pojęcia nie mają o poważnym sporcie... Wstyd i żal...

 • Gość - niezalogowany 2019-05-17 17:50:27

  Gamoń to Ty jesteś , nie z 500 + tylko tyram 7 dni w tygodniu , by coś mieć ! Nie wyciągam łap po państwowe / obce pieniądze !

 • Sportowiec - niezalogowany 2019-05-17 18:49:54

  Spartathlon na pewno robi wrażenie, sama chęć i podjęcie wyzwania jest godne podziwu. Uważam jednak że takie próby finansowania startu przez bohatera artykułu są conajmniej żałosne. Odnosząc się do poprzednich komentarzy, ma to raczej mało wspólnego z poważnym sportem, a biegacz ten jedzie realizować przecież swoje pasje, nie jest powołany do reprezentowania kraju przez związek dlatego niezrozumiała jest dla mnie próba otrzymania wsparcia od miasta lub starostwa. Innym tematem jest zbiórka internetowa , ponieważ tam każdy z własnej woli może wpłacić pieniądze. Idąc przecież tą drogą każdy z nas mógłby zwrócić się do władz o pomoc finansową np. na podróż dookoła świata, jest to bowiem nasze marzenie. Poza tym, z całym szacunkiem dla Macieja, w naszym powiecie jest na pewno kilku lepszych biegaczy , którzy na pewno też chętnie przyjęliby pomoc na przygotowania, sprzęt czy też opłaty startowe ale jednak są amatorowi, jest to ich pasja i realizują ją na tyle na ile pozwalają ich fundusze.

 • gość 2019-05-17 21:21:18

  Po co tyle jadu? Kto broni napisać do władz miasta o dofinansowanie podróży dookoła świata? Albo w stworzeniu internetowej zbiórki na własny cel lub marzenie? A może przypadkiem się uda? Lepiej siedzieć bezczynnie za ekranem monitora i komentować. Macie z tym problem bo chłopak ma jakąś prawdziwą pasję a tym czasem waszą pasją jest trollowanie i hejtowanie. Małomiasteczkowe społeczeństwo pełne zawiści - tfu!

 • Gość - niezalogowany 2019-05-17 21:52:51

  Coś wspaniałego, tylko pogratulować takiej pasji i determinacji żeby spełnić swoje marzenie. Sam chętnie się dołożę i z radością obejrzę materiał po mataronie w którym będą mówić o tym smutnym jak.... mieście i najlepsze jest to, że właśnie dzięki temu człowiekowi. A do tych ludzi piszących komentarze obraźliwe i patologiczne, tyle Wasze co możecie szczekać anonimowo w komentarzach, jesteście nieudacznikami i boli Was, że ktoś ma wyższe cele w życiu niż Wy. Pozdrawiam ☺

 • Boniek ale nie ten śmierdziel - niezalogowany 2019-05-17 23:01:26

  Nic byscie nikomu niedali a poźniej dziwota że gadaja o nas chytre ksieżaki.jak na wodke to macie stać pod sklepem.pisałem już tyle buteleczek po setkach leży potłuczone.przejsć boso w lato nie można.ja pamietam jak z siostra w 75roku boso w lato chodzilismy na nowym miescie.teraz to aby w gumowce i ostrożnie jak saper na wietkongu.tylko bedzie tak że jak chłopak wygra jakie dobre miejsce to sami pierwsi zaczniecie mordy pijane pod sklepem drzeć: nasz łowiczak wygrał.ale przyznać sie że nie daliscie grosza to cisza jak na cmentarzu.a pijcie sobie i te buteleczki tłuczcie.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-18 06:31:13

  Boniek przypomnij sobie zasady ortografii i interpunkcji. Później snuj te wywody ...

 • Jazon - niezalogowany 2019-05-18 08:47:57

  po co ta spina ...nie chcę nie daje prosta sprawa

 • Boniek ale nie ten śmierdziel - niezalogowany 2019-05-18 12:59:36

  A ty gosciu naucz sie kultury i zakoncz swoje wywody pod sklepem z pijakgami chytrusie.Łowicza nie osmieszaj

 • Gość - niezalogowany 2019-05-18 13:20:54

  No nie mogę aby daj i daj. Ma ochotę biegać jest w tym dobry... znajdź sobie sponsora albo i dwóch. Cipiński żałosny jesteś!!!! Już sam nie wiesz czego się łapać. Pilnuj OSIRu.

 • Bródno - niezalogowany 2019-05-18 14:37:05

  Maciek Bródno Cię wspiera życzy powodzenia!!! A mali ludzie zawsze pozostaną małymi....

 • Gość - niezalogowany 2019-05-18 17:06:46

  Panie Starosto popełnił Pan wielki błąd- należało naszego tęczowego radnego poprzeć na vice starostę i niech się pan C (RODO) WYKARZE swoimi umiejętnościami. Była by beka na całą Europę.
  Taka szansa zaprzepaszczona -szkoda.

 • Anty-żebrak - niezalogowany 2019-05-19 10:09:56

  Panie Macieju - proponuję puszki zbierać albo makulaturę, a jeśli koledzy chcą Pana wspierać w dopingu, to niech wesprą też sami zbierając sobie kasę na podróż.

 • Gość24 - niezalogowany 2019-05-20 08:37:15

  Przeraża mnie ta fala hejty pod artykułem. Sam Maciek nie 'żali się' na odmowę finansowania wyjazdu. Zwrócił się do władz, założył zbiórkę bo chce spełniać swoje marzenia. Nikomu nie każe wpłacać pieniędzy na zrzutkę, nikogo nie nagabuje. Chłopak ma niesamowitą pasję i wkłada w przygotowania mnóstwo pracy. Jeśli ktoś ma ochotę go wesprzeć w spełnianiu tych marzeń to super, jeśli nie to po jaką chol**ę wylewać tyle jadu? Czy naprawdę Was, hejtujących, to dowartościowuje?

 • gość 2019-05-20 08:59:27

  Wstyd za komentarze, naprawdę.

 • Boniek ale nie ten śmierdziel - niezalogowany 2019-05-20 12:35:51

  Takie hamy w komentarzach i sknery.jakby jeden z drugim sobie odmówił wodki w niedziele to nie zbiednieje.na sportowca żałuja co sukcesy odnosi a ksieżom to nasraja na tace jak stara baba rydzykowi łobuzowi.to nie po łowicku.już dawno odkryłem że hytrusy to przyjezdni co tu sklepy mają od warszawy hamy i płocka bo po rejestracji samochodu widać.ja uwas nie kupuje

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez lowicz24.eu, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Agencja Reklamowa ZU-AN z siedzibą w Łowicz 99-400 , Stanisławskiego 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"