Majówka w Nieborowie

Zabytki, Majówka Nieborowie - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 28/04/2014 08:58

Nie masz planów na długi majowy weekend? Zabierz rodzinę i odwiedź Muzeum w Nieborowie i Arkadii. 

 

 

 Najważniejszym wydarzeniem, które przygotowało nieborowskie muzeum będzie otwarcie Starej Oranżerii, do tej pory niedostępnej dla zwiedzających. Jeżeli pogoda dopisze odbędzie się rodzinne piknikowanie z kocykiem na trawie, zarówno w Ogrodzie nieborowskim, jak i arkadyjskim. Dla dzieci przygotowano warsztaty plastyczne, a wszyscy którzy odwiedzą w długi majowy weekend muzeum skosztować będą mogli kawy serwowanej w kawiarni Helena Cafe oraz ciasta z kuchni pałacowej.

Poniżej zamieszczamy harmonogram zajęć:

1 maja, godz. 14:00 - „Higiena wieków minionych”
Zapraszamy na wspólną wędrówkę, podczas której wspólnie odkryjemy tajniki wytwarzania specyfików kosmetycznych, które w XVIII wieku służyły do kąpieli i mycia, dowiemy się jakich pachnideł używały damy i jak dbano o higienę. W ramach warsztatów każdy może stać się artystą. Uczestnicy zaprojektują i wykonają własne mydło, które zabiorą ze sobą do domu.
Koszt 20 zł od uczestnika
Wiek: 10-12 lat

2 maja, godz. 14:00 - „Kubki, kubeczki, talerzyki, filiżaneczki…”
Herbata, kawa czy gorąca czekolada zdecydowanie lepiej smakują, gdy podawane są w wykwintnych, ręcznie wykonanych naczyniach. Dowiemy się o etapach wytwarzania naczyń ceramicznych, najpiękniejszych ich formach i dekoracjach, najsłynniejszych i najstarszych wytwórniach, które je produkowały. Następnie samodzielnie, przy pomocy profesjonalnych farb naszkliwnych przyozdobionych własny kubek, filiżankę lub inne naczynie. Pomalowane przedmioty będzie można- po wypaleniu w piecu ceramicznym na drugi dzień- zabrać do domu.
Koszt 20 zł od uczestnika
Wiek: 8 -12 lat

3 maja, godz. 14:00 - „Gry i zabawy w XIII i XIX wiecznym Pałacu”
Zapraszamy wszystkie dzieci w podróż do przeszłości, gdzie będą poznawały i czynnie uczestniczyły w zabawach i grach XVIII i XIX wiecznych. Na wszystkich uczestników czeka niezapomniana przygoda w strojach z epoki. Dzieci własnoręcznie wykonają kultową „ZOŚKĘ” do gry, której historia sięga czasów międzywojnia.
Koszt 20 zł od uczestnika
Wiek: 6-12 lat

4 maja, godz. 14:00 - „Zabytki – zbytki, czyli zabawa z historią”
Niecodzienne oprowadzanie, które stanie się prawdziwą zabawą z historią! W ramach zajęć proponujemy wspólne zwiedzanie Pałacu, a później grę w kalambury, która pozwoli utrwalić najistotniejsze wiadomości o zabytkach nieborowskich.
Koszt 12 zł od uczestnika
Wiek: 8 – 12 lat

Na wszystkie zajęcia dla dzieci obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc: [email protected] lub tel. 46 838 56 35 wew.15. Zajęcia odbywać się będą w Nieborowie.

 

Majówka w Nieborowie komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama