Majówka w skansenie w Maurzycach

Portal lowicz24.eu 01/05/2019 15:56

Dzisiaj, 1 maja, rozpoczęła się “Majówka w skansenie w Maurzycach”. Pogoda dopisała i od rana w Maurzycach zjawiło się wielu gości z Łowicza i okolic, ale też z Łodzi, Zgierza, Warszawy i wielu innych miejsc w Polsce.

Od godz. 12:00 do 17:00 można było wziąć udział w warsztatach kulinarnych i poznać tajemnice wiejskiej kuchni, zdobyć przepisy, samodzielnie przygotować ciasto, a następnie je upiec. Na zakończenie warsztatów, uczestnicy spróbowali smaku, powstałych w ich trakcie, wypieków.

W programie znalazły się także warsztaty rękodzieła ludowego, w trakcie których można było spróbować swoich sił w przygotowaniu wycinanek, a także poznać techniki pracy na warsztacie tkackim.

Kolejnym punktem programu majówki w skansenie były warsztaty plastyczne "Już wiosna! Filcowe ptaszki". Uczestnicy wykonywali prace z filcu nawiązujące do kultury ludowej, np. motyw ptaka, tak charakterystycznego dla Łowicza. Każdy mógł uszyć sobie osobistą pamiątkę rękodzielniczą z Maurzyc.

O godz. 12:30 i 15:00 odbył się spacer po skansenie z przewodnikiem pn. - "Opowieści spod słomianej strzechy". Zwiedzający przenieśli się w, miniony już, świat dawnej wsi łowickiej. Przechadzając się wśród zabytkowych wiejskich budynków, uczestnicy poznawali zwyczaje ludu Księstwa Łowickiego, szczegóły życia powszedniego oraz pracy na roli.  Spacer cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

 

Majówka w skansenie w Maurzycach komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama