Lekkoatletyka, Malina Wójcik Bogumiła Czubik medali lekkoatletycznych mistrzostwach Polski - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 24/09/2019 11:35
Martyna Czekalska

Zawodniczki UKS Jedynka Łowicz Malina Wójcik i Bogumiła Czubik reprezentowały nasz powiat na lekkoatletycznych mistrzostwach Polski U16 w Tarnowie. W konkurencjach, w których startowały, nie udało im się zająć wysokich lokat.

Impreza nazywana małym memoriałem Janusza Kusocińskiego odbyła się w dniach 21-22 września w Tarnowie. W najważniejszej w kraju imprezie lekkoatletycznej w kategorii wiekowej U16 wystąpiły Malina Wójcik i Bogumiła Czubik.

Starty łowickich lekkoatletek rozpoczęły się od występu Bogusi w konkursie pchnięcia kulą, w którym rywalizowało 18 zawodniczek. 15-letnia łowiczanka pchnęła kulę na odległość 10,14 m i zajęła dwunaste miejsce. Złoto wywalczyła Zuzanna Maślana (MLKL Płock) z wynikiem 14,08 m.

W konkursie rzutu oszczepem 500g wystąpiły obie reprezentantki łowickiej Jedynki. Na starcie pojawiło się łącznie 20 najlepszych polskich oszczepniczek w tej kategorii wiekowej. Malina Wójcik z wynikiem 30,81 uplasowała się na dziesiątym miejscu, a dwie lokaty niżej sklasyfikowano Bogusię Czubik z rezultatem 30,28 m. Zwyciężyła Natalia Tobiasz (MKS Junior Złocieniec) z wynikiem 38,43 m.

- Na pewno liczyłem na trochę lepsze lokaty, ale nie zawsze wszystko wyjdzie tak jak się zaplanuje. Sezon i tak oceniam pozytywnie. Sam fakt zakwalifikowania się dziewcząt do Mistrzostw Polski U16, gdzie były jedynymi przedstawicielkami naszego powiatu, był dla nich sukcesem. Wcześniej wygrały Mistrzostwa Międzywojewódzkie i osiągały szereg dobrych rezultatów na szczeblu krajowym. Tak więc ogólnie nie jest źle – podsumował trener Waldemar Kret.

Malina Wójcik i Bogumiła Czubik bez medali na lekkoatletycznych mistrzostwach Polski U16 komentarze opinie