Malina Wójcik z nowym rekordem życiowym. To najlepszy wynik w kraju w jej kategorii wiekowej

Lekkoatletyka, Malina Wójcik nowym rekordem życiowym najlepszy wynik kraju kategorii wiekowej - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 03/07/2019 15:07
Martyna Czekalska

Zawodniczki UKS Jedynka Łowicz Malina Wójcik i Bogumiła Czubik zakończyły pierwszą część sezonu. Obie lekkoatletki wystąpiły 29 czerwca w Warszawskiej Lidze Lekkoatletycznej.

Świetny rezultat w rzucie oszczepem 500g uzyskała Malina Wójcik. 15-letnia sportsmenka łowickiej Jedynki wynikiem 40,01 m ustanowiła nowy rekord życiowy. To jednocześnie najlepszy wynik w Polsce w jej kategorii wiekowej. W warszawskim konkursie wystartowały jedynie dwie zawodniczki. Malina była pierwsza, a jej klubowa koleżanka Bogumiła Czubik druga z wynikiem 29,04 m.

Bogusia otarła się też o rekord życiowy w pchnięciu kulą 3kg, która posłała kulę na odległość 11,10 m. Do wyrównania życiówki zabrakło jej 7 cm. Rezultat ten dał lekkoatletce z Łowicza trzecie miejsce w stawce czterech zawodniczek.

- Zakończyliśmy udaną pierwszą część sezonu lekkoatletycznego. Teraz czas na wakacje. Pierwsze zajęcia planujemy od sierpnia, a w dniach 9-18 sierpnia wybieramy się na obóz do Darłówka – informuje trener Waldemar Kret.

Od lewej: Bogumiła Czubik, trener Waldemar Kret, Malina Wójcik

Reklama

Malina Wójcik z nowym rekordem życiowym. To najlepszy wynik w kraju w jej kategorii wiekowej komentarze opinie

  • Ściemajkido - niezalogowany 2019-07-03 22:40:01

    Nic nie mam do tych dziewczyn ale z tego co wiem to często takie wyrośnięte dziewuchy mają problemy z hormonami.Gdyby zmieniły dyscyplinę na coś z kraju Japońskiego na pewno będzie lepiej.Mnie pomogły kije i odstawienie koksu + bajera.Każdy z nas może być kiedyś samurajem życia.

  • Boniek ale nie ten śmierdziel - niezalogowany 2019-07-04 16:33:04

    Moze nie beda takie głtupie i dopingowania nie wezma.w Polsce sportowcy nie tacy.zawsze uczciwi i feri play stosuja.to w dawnym nrd za komuny hormony dawali babom i miały pary w łapach jak chłop.unas tak nie bedzie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Reklama
 Reklama