13°C lekkie zachmurzenie

Marchewkowe przekąski w szkole w Popowie

„Zdrowe śniadanie dla ucznia” – to temat przewodni happeningu, który odbył się dziś, 12 kwietnia w Szkole Podstawowej w Popowie.

Przynoszenie przez uczniów Szkoły Podstawowej w Popowie niezdrowych przekąsek oraz słodkich napojów, które są konsumowane na drugie śniadanie sprawiło, że nauczycielka Ewa Barylska postanowiła zorganizować happeniny „Zdrowe śniadanie dla ucznia”.

W akcję włączyły się poszczególne klasy, których zadaniem było przygotowanie potraw i przekąsek z marchewki. I tak na stolikach przy każdej klasie pojawiły się m.in. kolorowe marchewkowe babeczki, ciasto z marchewki, sałatki, chipsy, kanapki, pizzerinki oraz soki świeżo wyciskane, oczywiście z marchewki. Każda klasa musiała także wymyślić hasło do swojego wystąpienia. Młodsi uczniowie pamiętali nie tylko o smakowicie wyglądających potrawach, ale i pomysłowych strojach.   

Na zaproszenie placówki do Popowa przyjechała reprezentacja uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Łowiczu. Uczennice opowiedziały młodszym kolegom jak wygląda piramida żywieniowa i na jakie produkty powinni zwracać uwagę przygotowując sobie drugie śniadanie. Zaprezentowały także sztukę carvingu.

Na zakończenie odbyła się konsumpcja przygotowanych potraw.

Marchewkowe przekąski w szkole w Popowie komentarze opinie

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.