Marcin Świetlicki i Mariusz Czubaj w Łowiczu. Opowiedzieli o swoich nowych książkach

Spotkania, Marcin Świetlicki Mariusz Czubaj Łowiczu Opowiedzieli swoich nowych książkach - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 6
  • Fotka nr 1 z 6
  • Fotka nr 2 z 6
  • Fotka nr 3 z 6
  • Fotka nr 4 z 6
  • Fotka nr 5 z 6
Portal lowicz24.eu 16/11/2019 08:05

Marcin Świetlicki podczas spotkania autorskiego w piątek, 15 listopada przez ponad godzinę rozmawiał z Mariuszem Czubajem o najnowszych książkach, które pisarze w tym roku wydali.

Marcin Świetlicki - krakowski poeta, pisarz i frontman zespołów Świetliki oraz Zgniłość, wraz z kolegą po fachu - nagradzanym autorem popularnych kryminałów Mariuszem Czubajem - byli gośćmi nietypowego, bo podwójnego spotkania autorskiego, które odbyło się w Hop Kultura przy ul. Podrzecznej 20. W łowickim klubie cenieni polscy autorzy opowiedzieli o swoich najnowszych wydawnictwach.

- Te obie książki łączy to, że proza Czubaja po raz pierwszy jest w pewnym sensie prozą poetycką, a moje wiersze są w pewnym sensie sprozaizowane - chociaż zawsze były, to teraz tym bardziej - tłumaczył Świetlicki, skąd pomysł na podwójne spotkanie autorskie.

Jego nowa książka, zatytułowana „Ale o co ci chodzi?” ukazała się w tym roku nakładem wydawnictwa Wolno. Znalazły się w niej czterdzieści cztery wiersze, ilustrowane rysunkami Marcina Maciejowskiego.

- Teraz nie ma już krytyki literackiej, są influencerzy. U któregoś z nich przeczytałem, że już od dawna nie mam nic do powiedzenia i od dwóch książek wspieram się obrazkami, bo w tych wierszach nie ma już nic, a mówią za mnie plastycy, których za ciężkie pieniądze wynajmuję, żeby nie popaść w zapomnienie - żartował autor.

- Wszystko nas dzieli, gdyż ja wydaję w wielkim wydawnictwie, korpowydawnictwie wydającym m.in. „znakomitego” pisarza Tomasza Organka, a moją okładkę robił pan grafik z wydawnictwa - odpowiedział na to Mariusz Czubaj prezentując na spotkaniu powieść „Około północy”. - Jest tu wątek kryminalny, jakkolwiek nie jest to w ogóle kryminał.

Akcja jego powieści dzieje się w 1969 roku w Warszawie, w środowisku muzycznym. Głównym bohaterem jest kontrabasista, który podejmuje prywatne śledztwo, aby odnaleźć mordercę młodej dziewczyny. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa W.A.B.

Marcin Świetlicki i Mariusz Czubaj w Łowiczu. Opowiedzieli o swoich nowych książkach komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama