Marek Boroski najlepszym pszczelarzem w Polsce

Stowarzyszenia, Marek Boroski najlepszym pszczelarzem Polsce - zdjęcie, fotografia
 • Fotka nr 0 z 5
 • Fotka nr 1 z 5
 • Fotka nr 2 z 5
 • Fotka nr 3 z 5
 • Fotka nr 4 z 5
Portal lowicz24.eu 11/10/2019 10:05

W dniu wczorajszym, 10 września Marek Boroski, prezes Regionalnego Koła Pszczelarzy w Łowiczu i jednocześnie Mazowieckiego Związku Pszczelarzy, został uhonorowany tytułem Pszczelarza Roku 2019 w kategorii "Miód pszczeli spadziowy".

W dniu wczorajszym, w Ministerstwie Rolnictwa w Warszawie odbyła się V edycja Ogólnopolskiego Konkursu "Pszczelarz Roku".

Marek Boroski, łowicki pszczelarz z ponad 50-letnim doświadczeniem w tej dziedzinie, został uhonorowany wieloma tytułami, m.in. za długoletnie zaangażowanie i wkład na rzecz rozwoju polskiego pszczelarstwa oraz, najcenniejsze dla niego wyróżnienie -  I miejsce i tytuł Pszczelarza Roku 2019 w kategorii "Miód pszczeli spadziowy".

Dyplom podpisany przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Jana Krzysztofa Ardanowskiego, wręczała w jego imieniu Joanna Pawłowska - Tyszko, prezes Fundacji Ekonomicznej i Rozwoju Obszarów Wiejskich.

W konkursie brały udział miody nektarowe, gatunkowe i spadziowe. Komisja odwiedziła wszystkich pszczelarzy, których miody brały udział we współzawodnictwie, a same miody trafiły na badania do laboratorium pod względem, m.in. zawartości pyłków, pestycydów czy zanieczyszczeń.

Nagrodzone zostały, m.in. miody wielokwiatowy, faceliwy, nawłociowy oraz właśnie miód spadziowy z pasieki łowickiego pszczelarza.

- Jeżeli przez całe życie coś się robi dla ludzi, to wszystko funkcjonuje bardzo dobrze i daje ogromne zadowolenie. To ukoronowanie mojej długoletniej pracy i zaangażowania w rozwój pszczelarstwa - dodaje wzruszony i szczęśliwy pan Marek.

 

Marek Boroski najlepszym pszczelarzem w Polsce komentarze opinie

 • gość 2019-10-11 10:53:48

  Panie Marku - gratulacje!

 • Olek - niezalogowany 2019-10-11 14:43:12

  Serdeczne gratulacje. Zasłużona nagroda

 • Bee - niezalogowany 2019-10-11 15:40:53

  Ta spadź to od kogo kupowana?

 • Gość - niezalogowany 2019-10-11 20:01:40

  Gratulacje!

 • gość 2019-10-14 15:44:51

  Spadź w centralnej Polsce? Zadziwiające. Zdarza się raz na wiele, wiele lat.

 • gość 2019-10-14 15:49:25

  Marek, to ile miałeś lat jak zaczynałeś?

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Reklama
 Reklama