Marsz ciszy dla Szymona (ZDJĘCIA, VIDEO)

Wasze sprawy, Marsz ciszy Szymona (ZDJĘCIA VIDEO) - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 18/06/2019 21:34

Dzisiaj, 18 czerwca, ulicami Łowicza przeszedł marsz ciszy. Marsz miał na celu upamiętnić 11-miesięcznego Szymona odłączonego dziś, wbrew woli rodziców, od aparatury podtrzymujące życie.

O 21.00 uczestnicy marszu zebrali się na Nowym Rynku, przeszli w ciszy ulicą Zduńską pod pomnik Papieża. Tam wszyscy wspólnie pomodlili się za Szymona i jego rodzinę.

Każdy z zebranych miał ze sobą światełko, które złożył na koniec marszu pod pomnikiem.

Przypomnijmy, Szymon 16 stycznia był szczepiony przeciw pneumokokom. Kilka dni później jego stan się pogorszył. Tomografia komputerowa wykazała, że doszło do obrzęku mózgu.

Rodzice dziecka usłyszeli od lekarzy, że doszło do śmierci mózgu i ich syn zostanie odłączony od respiratora. Nie chcieli się na to zgodzić.

Historię Szymona opisywano w mediach społecznościowych, od kiedy chłopiec trafił do szpitala przy ul. Niekłańskiej w Warszawie. O pomoc rodzice zwrócili się m.in. do Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP, tzw. antyszczepionkowców. Ich zdaniem, Szymon mógł otrzymać wadliwą szczepionkę.

Przed warszawskim szpitalem odbył się nawet protest. Zebrały się osoby przeciwne odłączeniu chłopca od aparatury. Mimo to, we wtorek lekarze zdecydowali o odłączeniu chłopca od aparatury utrzymującej go przy życiu.

Po południu na stronie szpitala pojawił się komunikat, w którym podkreślono, że wszyscy lekarze, pielęgniarki oraz pracownicy placówki "składają rodzinie pacjenta wyrazy współczucia i szczere kondolencje". "Szpital nie będzie udzielał żadnych informacji związanych ze sprawą Szymona m.in. ze względu na obowiązującą nas tajemnicę lekarską" – podkreślono.

Ale czy to wystarczy, czy zrekompensuje rodzicom brak dziecka...

Marsz ciszy dla Szymona (ZDJĘCIA, VIDEO) komentarze opinie

 • gość 2019-06-18 21:47:24

  “Naród, który zabija własne dzieci jest narodem bez przyszłości.” - Jan Paweł II

 • Gość - niezalogowany 2019-06-18 22:39:22

  Popieram cytat.... W głowie mi się nie mieści takie wydarzenie..... Wyrazy współczucia dla rodziny pograzonej w tak wielkim żalu i bolu a Ty Szymus spoczywaj w spokoju wśród grona Aniolkow....

 • Gość - niezalogowany 2019-06-18 22:52:48

  Tyłu jest przeciwników aborcji nawet jeśli jest nieodwracalnie uszkodzony płód, a tu zdrowe dziecko, po obowiązkowych zalecanych szczepieniach, pozbawione zostaje życia bo nastąpiły powikłania.... "Brawo" dla tych co neguja rodziców odmawiajacych szczepien, straszenie konsekwencjmi prawnymi, ciekawe kto teraz weźmie za to odpowiedzialność.... Brawo za opieszalosc polskich władz.... Taki właśnie jest nasz kraj....

 • Gość - niezalogowany 2019-06-19 00:06:59

  Cudownie, że znalazła się choć garstka ludzi którym nie był obojętny los Szymusia, szkoda, że było ich tak niewielu, ludzie przestańcie się wstydzić swoich odczuć, bo to mogło spotkać każdego z nas.

 • gość 2019-06-19 07:31:42

  Czy wy tumanerio łowicka rozumiecie co to jest śmierć mózgu czy nie ? kto kogo zabił ? opamiętajcie się !

 • Gość - niezalogowany 2019-06-19 07:36:23

  Jak można wierzyć że przy śmierci mózgu należy utrzymywać sztucznie czyjeś życie ?!?! To niesamowita tragedia dla rodziny ale jak można myśleć że należało nadal trzymać dziecko podłączone do aparatury skoro mózg już się wyłączył ?!?!
  I co to niby za marsz złożony z kilku osób ?!?
  MARSZ ?!?! SERIO ?!?! Żaden porządny dziennikarz by w życiu tego tak nie nazwal! :D Ale skoro w Łowiczu PiS rządzi to trzeba rozdmuchać sprawę żeby gazeta i dziennikarz mógł się podlizac...

 • gość 2019-06-19 10:23:16

  Garstka ludzi , która próbuje się wypromować na tragedii ludzkiej (focie w internecie - pokazówka na ulicach) . Wstyd !

 • gość 2019-06-19 11:06:26

  Misio królisia? Zdjęcia z neta w ramce? Serio? Współczuję rodzinie, ale to nie jest powód do hapeningu, marszu czy czegokolwiek innego, robienia z tego wydarzenia na fb. A jutro zapomnicie, bo jest Boże Ciało i "jak zabawa to zabawa" ... Takie akcje NIC nie wnoszą.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-19 11:35:19

  Powielacie kłamstwo. Chłopiec chory był na chorobę genetyczną, której rodzice nie chcą zdradzić, a lekarze nie mogą. To, że objawy choroby wyszły po szczepieniu to tylko zbieg okoliczności. Chłopiec z chorobą się już urodził. Jest to niezwykle przykre i smutne, ale nie ma nic wspólnego ze szczepieniem.

 • gość 2019-06-19 12:25:27

  Śmierć mózgu to śmierć całego organizmu mimo iż serce biło. Badali go najlepsi polscy specjaliści. Nie można było już nie zrobić. Rodzina nie mogła się z tym pogodzić, a takie przypadki się zdarzają. Szkoda dziecka - wiadomo nikomu nie życzyć można śmierci, ale moim zdaniem w tym przypadku nie było szansy na ożywienie mózgu.

 • gość 2019-06-19 12:25:27

  bielawska maszeruje....

 • gość 2019-06-19 17:12:03

  albo pekin .....

 • Gość - niezalogowany 2019-06-19 22:04:59

  Czytając te komentarze wnioskuje że to miasto to dno!!!!!ktoś coś robi w zgodzie z własnymi odczuciami a tu się wylewa fala hejtu!!!!wstyd!!!cała Polska organizuje podobne wydarzenia ale jak zwykle tylko w tym pierdziszewie wszystko się krytykuje!!!i jeszcze miesza się w to politykę

 • Łowiczok - niezalogowany 2019-06-19 22:07:51

  Czy w czymś pomoże ten marsz? Gest ładny ale to nic nie zmieni. Wszystko jest zapisane, ale nie przez nas. Wpływu żadnego nie mamy na losy innych ani swoje. Jak coś ma być to będzie.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-19 23:14:07

  Wszyscy najwięcej maja do powiedzenia w sieci a w rzeczywistości są MIĘKKIMI FAJAMI. Zrobili marsz dla Szymonka to znakiem tego mieli taką wewnętrzną potrzebę a Wam nic do tego !!! Czy ktoś Was pytał o zdanie ? Chyba nie. Wsadźcie sobie te Wasze wszystkie wywody, HEJTY i mieszanie w to polityke między buty !!!! Typowy Polaczek nigdy mu się nie dogodzi..... szkoda słów... a tak niedawno był bieg NIE DLA HEJTU .... Po co to wszystko ? Ludzie opamiętajcie się i uszanujcie czyjeś zdanie i wybór !!!!

 • Gość - niezalogowany 2019-06-21 16:53:57

  Zawsze w takich sytuacjach zastanawiam się, czy gdyby to było dziecko znanego polityka lub celebryty - czy też zostałoby tak szybko odłączone???. Odpowiedź jest oczywista. A drugi powód szybkiego odesłania Szymusia na tamten świat jest pewnie taki, że nfz by za niego już nie płacił i przyniósłby szpitalowi ogromne straty. I to głównie zaważyło. Ja mam sąsiada, u którego 20 lat temu też stwierdzono śmierć mózgu, po wypadku, i chcieli go odłączyć. Ale rodzina nie dała i żyje do dziś z lekkim niedowładem nogi.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-22 00:54:10

  Precz z NFZ!!! ZAMIAST NA TĘ GIGANTYCZNĄ INSTYTUCJĘ pieniądze niech idą na nowe terapie onkologiczne, na podtrzymywanie życia ludzi itp. A ci, co mają inne zdanie, niech wyobrażą sobie, że na miejscu odłączanego pochopnie pacjenta jest ktoś z ich bliskich. Ale tego lęku i stresu nie można sobie wyobrazić...Jeśli ktoś mówi - niech odejdzie i się nie męczy, to tak naprawdę myśli "niech mnie nie męczy". Uchowaj Boże od takiej rodziny.

 • Gość1233451 - niezalogowany 2019-06-22 18:44:02

  Każdy w Internecie jest kozak pokażcie swoje japy i wtedy komentujcie! Krzywdę wam tym zrobili ? Że zebrali się aby się pomodlić w intencji Szymona? Nie ! Jakby Monopol chcieli w LOWICZU zamknąć to wtedy by ludzie protesty robili i rozruby...A jak dzieje się krzywda dziecku to wszyscy milczą a jak znajdzie się grupka osób która chce wyrazić swój sprzeciw to już fala hejtu się na nich wylewa! Brawo dla tej grupki odważnych!

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Reklama
 Reklama