Marszałek Stepień rozdawał granty i dofinansowania. Skorzystał też Łowicz

Gospodarka, Marszałek Stepień rozdawał granty dofinansowania Skorzystał Łowicz - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 19/07/2018 15:19
Katarzyna Gajda

Marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień odwiedził w ostatni piątek powiat łowicki. W trakcie wizyty rozdawał granty sołeckie, dofinansowania sprzętu dla lokalnych OSP oraz inwestycji sportowych.

Na trasie piątkowej wizyty Witolda Stępnia, marszałka województwa łódzkiego i Ilony Rafalskiej, radnej wojewódzkiej znalazły się Domaniewice, gmina i miasto Łowicz, Kocierzew Południowy oraz Kiernozia.

W Urzędzie Gminy w Domaniewicach marszałek podpisał umowę z wójtem Pawłem Kwiatkowskim na dofinansowanie dla OSP Rogóźno. Druhowie z dotacji (14 tys. zł )zamierzają kupić turbowentylator oddymiający. Sołectwa Domaniewice i Stroniewice otrzymały dwa granty po 5 tys. zł na zagospodarowanie terenu oraz promowanie regionu.

Kolejnym przystankiem był Łowicz. W Urzędzie Miejskim Witold Stępień oraz burmistrz Krzysztof Kaliński złożyli podpisy pod dofinansowaniem, z którego skorzysta OSP Łowicz. Druhowie za 13 tys. zł zamierzają kupić nowe wyposażenie, m.in. potrzebny im rozpieracz. Z kolei ochotnicy z Pilaszkowa za 10 tys. zł kupią sanie lodowe oraz skafander ratunkowy.

W gminie Kocierzew Południowy trzy sołectwa otrzymały granty po 5 tys. zł każdy. W Płaskocinie za te środki wyremontowana i wyposażona zostanie świetlica. Wioska planuje także przygotować wydarzenie związane ze 100-leciem tamtejszej jednostki OSP. Sołectwo Łaguszew poza remontem świetlicy przeprowadzi imprezę integracyjną połączoną z konkursami kulinarnymi. Z kolei sołectwo Osiek zamierza po pracach remontowych uczynić ze świetlicy wiejskiej serce tamtejszej społeczności.

Ostatnim punktem dnia była wizyta W. Stępnia i I. Rafalskiej w Kiernozi. Wójt Beata Miazek z rąk marszałka odebrała umowę na dofinansowanie remontu lokalnego boiska piłkarskiego oraz trzy granty sołeckie. Inwestycje kosztować ma 100 tys. zł, w tym 85 proc. jej wartości pochodzić ma z dotacji. Granty po 5000 zł każdy trafiły do Sokołowa Kolonii, Woli Stępowskiej i Niedzielisk, zaś przeznaczone zostaną na remonty wiejskich świetlic. Niespodzianką było także dofinansowanie w kwocie 13 tys. zł dla OSP Witusza na zakup radiostacji przenośnej, działka i drabiny pożarniczej.

Warto dodać, że w tym roku województwo wsparło już lokalne jednostki OSP łączą kwotą 1,5 mln zł.

Marszałek Stepień rozdawał granty i dofinansowania. Skorzystał też Łowicz komentarze opinie

  • gość 2018-07-19 21:10:53

    A gdzie radni PiS aby przekazać czek Kalinskiemu??

  • gość 2018-07-20 13:53:27

    Ale pieniądze 10 tyś. Tyle to pensja burmistrza wynosi.

  • gość 2018-07-22 13:13:59

    Co by nie mówić jednak PiS potrafił załatwić więcej...

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama