21°C bezchmurnie

Maspex przeprasza za skandaliczną grafikę. Internauci zapowiadają bojkot

Grupa Maspex Wadowice, właściciel takich marek jak Łowicz, Lubella, Krakus czy Tymbark oraz właściciel łowickiego zakładu Agros Nova, ma olbrzymie kłopoty wizerunkowe. Chodzi o skandaliczną grafikę, jaka 1 sierpnia ukazała się na Instagramie marki Tiger.

Na koncie Tigera na Instagramie codziennie publikowana jest kartka z kalendarza. 1 sierpnia, gdy obchodziliśmy 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, marketingowcy popularnego energetyka przygotowali skandaliczną i szokującą grafikę.

Pod datą 1 sierpnia umieszczono napis „Dzień Pamięci”. Poniżej widzimy wyciągnięty środkowy palec z kokardką, okraszony podpisem „Chrzanić to, co było. Ważne to, co będzie!”. Obrazek zniknął z instagramowego serwisu, ale pozostał w internetowej przestrzeni.

W sieci zawrzało. Internauci są oburzeni i zapowiadają bojkot popularnego energetyka oraz innych produktów należących do Maspexu. A przecież wadowicka spółka od dwóch lat jest właścicielem łowickiego zakładu Agros Nova, w którym produkowane są między innymi takie marki jak Łowicz, Kotlin i Krakus. Zakład w Łowiczu po rozbudowie ma być jednym z najnowocześniejszych zakładów w tej części Europy.

- Jestem zszokowany reklamą Tigera. Brak mi słów. Jako współwłaścicielowi firmy produkującej Tigera jest mi po prostu wstyd - napisał dzisiaj (9 sierpnia) na swoim Twitterze Krzysztof Pawiński, prezes zarządu Grupy Maspex Wadowice. - Twarde konsekwencje wobec osób odpowiedzialnych za tę sytuację zostaną wyciągnięte - zapowiada.

Spożywczy potentat w ramach zadośćuczynienia przelał pół miliona złotych na pomoc żyjącym powstańcom. - Przekazaliśmy tę kwotę w ramach zbiórki „Pomoc dla Powstańców” organizowanej przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej - informuje Pawiński.

W pierś bije się również agencja odpowiedzialna za komunikację marki Tiger w social mediach. Grupa reklamowa J. Walter Thompson Company Poland wystosowała oświadczenie, w którym przeprasza za przekroczenie granicy dobrego smaku i naruszenie wartości historycznych.

- Kreowanie silnie buntowniczego charakteru Tigera uśpiło naszą czujność, doprowadzając do niedopatrzenia w kontroli jakości komunikacji, czego efektem stało się naruszenie najwyższych wartości - czytamy w oświadczeniu podpisanym przez Beatę Turlejską-Zduńczyk, prezes zarządu grupy.

Wydaje się, że przeprosiny nie przekonują wszystkich konsumentów. Internauci w serwisach społecznościowych nie zostawiają suchej nitki na firmie i zapowiadają, że więcej nie sięgną po marki produkowane przez Maspex.

Co więcej, Tiger na instagramowym profilu już wcześniej mocno jechał po bandzie. Przykład?

26 maja, w święto wszystkich mam, przygotował grafikę z okazji „Dnia twojej starej” opatrując ją podpisem „Gorące całusy i moc witamin dla wszystkich milfów od tygryska <3”.

Fot. maspex.com

Maspex przeprasza za skandaliczną grafikę. Internauci zapowiadają bojkot komentarze opinie

 • gość 2017-08-09 21:41:57

  73 rocznicę, nie 74!

 • gość 2017-08-10 09:34:02

  Mam w głębokim poważaniu przeprosiny tej gównianej firmy.Od dziś ja i moi przyjaciele nie będziemy kupować wszelakiego ścierwa z Maspexu.Bojkot totalny.Wszystkich zachęcam do akcji.Dość obrażania ludzi którzy ginęli za naszą wolność i niepodległą Polskę!!!

 • Tol - niezalogowany 2017-08-10 09:47:15

  Ja obchodzę rocznice Powstania bo chcę a nie dlatego, że ktoś mnie do tego zmusza. Jednocześnie z wielką obawą przyglądam się łobuzom w patriotycznych koszulkach. I boję się tego, że wychowywanie młodzieży w niekończącym się poczuciu krzywdy i cierpienia skończy się jakimś nowym nacjonalizmem, nad którym nie da się zapanować. Wszystko trzeba mądrze wyważyć.

 • gość 2017-08-10 23:27:01

  Szkoda gadać... odnośnie komentarza gość.. Firma Polska dająca zatrudnienie tysiącom osób... płacącą podatki w Polsce (pomimo dochodów poza nią) wystarczy poczytać w wikipedii... programy społeczne.... A ja nie będe bojkotować.... wręcz przeciwnie... częściej będe kupował... wpłącili 500 000 zł na fundacje pomagającym powstańcom... (Może niektórym w nie smak że nie związaną z Pi........s ????)

 • gość 2017-08-11 17:55:12

  BOJKOTUJEMY: Tymbark, Kubuś, Lubella, Łowicz, Krakus, Kotlin, Puchatek, Ekland, DecoMorreno, Cremona, La Festa i Plusssz

 • Gość - niezalogowany 2017-08-11 18:02:52

  Firma dająca prace tak chyba obywatelom Ukrainy i do tego zmusza do pracy non stop po 12 godz dziennie w soboty niedziele święta nawet dni ustawowo wolne nieprzestrzeganie przepisów prawa pracy to norma liczy się tylko wyzysk nie pracownik ,zastraszanie mobbing wystarczy podać za przykład wczorajszy wypadek w zakładzie w Łowiczu Agrosie helikopter zabrał poszkodowana osobę z zmiażdżonymi palcami ale co to interesuje Maspex znajdzie się kolejna osoba do pracy i kasa aby kasa wyzysk ponad wszystko

 • gość 2017-08-11 22:25:51

  Dziadowska firma z dziadowską moralnością. Z budżetu marketingowego 17 mln / miesięcznie dała ochłap, a mordę sobię śmiercią mojej rodziny wytarła. Łachy.

 • gość 2017-08-12 10:07:53

  Nie kupie nigdy wiecej niczego na czym bedzie znaczek maspex'u, badz bedzie ich marka... Macie pozamiatane. A te 0,5mln z budzetu marketingowego, to sobie mozecie w d... wsadzic, [email protected]@nce!

 • gość 2017-08-14 09:46:44

  silnie buntowniczy charakter? jakiś nowy sposób sprzedawania głupoty? bo kreować raczej nie trzeba jak widać...

 • gość 2017-08-15 10:47:21

  Co najlepsze wszyscy piszecie, że te 500000zł mogą se w dupę wsadzić, który polak/katolik dałby podobną sumę? Wy nie rozumiecie chyba, że nawet jeśli zrobili coś takiego to przesłanie takiej ilości pieniędzy i tak POMOŻE osobom które przeżyły i Oni im pomogli najbardziej z wszystkich osób prawda? Apropo osób które nic nie kupią spod znaczki Maspex, gratuluje. Tylko, że Maspex zrobił więcej dobrego niż złego, masa konkursów i programów edukacyjnych które są za darmo, może wam je przybliże bo widać, że researchu nie zrobicie sami. "program edukacyjny „Akademia Bezpiecznego Puchatka” "Partnerstwo dla Zdrowia” "Kubusiowi Przyjaciele Natury” Tak samo co roczny Turniej "Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” który daje dzieciakom dużo frajdy ;) I tak ten, nie kupujcie żadnych produktów tych firm: Kubuś, Tymbark, Caprio, Tiger Energy Drink, Tarczyn, DrWitt, Lubella, Malma, DecoMorreno, Puchatek, Cremona, Ekland, Łowicz, Krakus, Kotlin, Włocławek, Fruktus, Plusssz Co z tego, że w tej firmie jest zatrudniona masa polaków co nie? Lepiej mieć to gdzieś, dzięki Nim jest mniej bezdomnych ;) I tak będę pić TIGERa i kupować produkty ze znaczkiem Maspexa ;) Lepiej ich wspierać bo robią dużo dobrego. Idźcie hejtować firmę marketingową która to zrobiła a nie Maspex ;) Pozdrawiam. Pozdrawiam, Hejter ;)

 • gość 2017-08-16 12:33:34

  Wspaniała firma dzień 15.08 2017 wszystkie sklepy pozamykane dzień wolny ustawowo od pracy ale nie w Maspexie w Łowiczu, pracownicy zmuszeni do przyjscia do pracy a flagi przed zakładem powywieszane cóż za patriotyzm...

 • gość 2017-08-19 18:14:23

  I ja nie kupię nic od tych chamów!

 • gość 2017-08-22 11:19:48

  BOJKOT MASPEX w mojej rodzinie., na lodówce zawisła lista ich produktów. Pies trącał tę firmę.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na Lowicz24.eu