Mateusz Damięcki wystąpi w Sannikach

Łowicz24.eu, Mateusz Damięcki wystąpi Sannikach - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 3
  • Fotka nr 1 z 3
  • Fotka nr 2 z 3
Portal lowicz24.eu 14/10/2016 07:30

W jesienną niedzielę, 16 października o godzinie 14.00 w sali koncertowej sannickiego pałacu odbędzie się kolejny koncert chopinowski. Tym razem przy fortepianie zasiądzie Anna Maria Stańczyk, a towarzyszyć jej będzie Mateusz Damięcki.

 Pianistka zagra między innymi walce, balladę i poloneza Fryderyka Chopina. Anna Maria Stańczyk studiowała w Warszawie pod kierunkiem takich profesorów, jak Maria Zubelewicz-Bojar, Maria Poniatowska, Jan Ekier czy Bronisława Kawalla oraz w Londynie u Louisa Kentnera, z którym później koncertowała, grając na dwa fortepiany. W Wielkiej Brytanii stworzyła „Wędrującą Szkołę Pianistyczną", którą prowadziła przez wiele lat. Była współzałożycielem i dyrektorem artystycznym Archway Trust, organizacji pomagającej młodym pianistom.

Artystce towarzyszyć będzie Mateusz Damięcki, który zaprezentuje poezję m.in. Czesława Miłosza, Aleksandra Puszkina, Stanisława Barańczaka czy Cypriana K. Norwida. Damięcki jest absolwentem Akademii Teatralnej, którą ukończył w 2004 roku, podążając ścieżką rodzinnej tradycji. Karierę rozpoczął jeszcze jako dziecko, w 1991 roku, w serialu „WOW“ Jerzego Łukaszewicza oraz w serialowej kontynuacji przygód inżyniera Karwowskiego „40-latek. 20 lat później” Jerzego Gruzy. Jest aktorem filmowym i teatralnym. Wystąpił w wielu znanych i lubianych serialach telewizyjnych.

Po koncercie na piętrze pałacu otwarta zostanie nowa wystawa „Z pejzaży Mazowsza” autorstwa Barbary Perlikowskiej. Malarka jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Łazienkach Królewskich w Warszawie, od 2001 roku członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, a od 2002 roku - Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. W swym artystycznym dorobku ma wiele wystaw indywidualnych, brała udział w wystawach zbiorowych, plenerach i ich organizacji.

Reklama

Mateusz Damięcki wystąpi w Sannikach komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama