6°C bezchmurnie

Mateusz Morawiecki odwiedził Łowicz [FOTO, VIDEO]

Tłumy mieszkańców powitało w niedzielne popołudnie (2 września) na Nowym Rynku w Łowiczu Mateusza Morawieckiego. Premier przedstawiając kierunki działań Prawa i Sprawiedliwości przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi, zachęcał do oddawania głosów na kandydatów partii.

Po zakończeniu konwencji PiS w Warszawie, premier Mateusz Morawiecki wsiadł do niebieskiego busa i przyjechał do Łowicza, gdzie został powitany przez tłum mieszkańców. Osobiście szefa rządu przywitała para Księżaków, którzy wręczyli mu upominek w postaci łowickiego kapelusza i kwiatów.

Podczas swojej ponad półgodzinnej wizyty Morawiecki zdążył omówić strategiczne kierunki działania Prawa i Sprawiedliwości przed wyborami samorządowymi. Partia rządząca zapowiada realizację wielomilionowego programu termomodernizacyjnego „Ciepły dom”.

Kolejnymi propozycjami Prawa i Sprawiedliwości są niższe rachunki za śmieci poprzez wprowadzenie programu „Segregujesz – płacisz mniej”, poprawa warunków życia w domach seniora czy ulepszenie obszarów aktywności sportowej. Mówiąc to premier miał na myśli budowę nowych i modernizację istniejących ośrodków sportowych, siłowni plenerowych czy placów zabaw dla dzieci.

W ramach programu „Nowoczesna gmina” PiS zapowiada współfinansowanie budowy dróg i chodników w gminach, aby poprawić bezpieczeństwo, renowacja dworców kolejowych czy odtworzenie linii kolejowych i autobusowych. Mówił także o rozbudowie sieci internetowej w gminach oraz wprowadzenie w każdej gminie budżetu obywatelskiego.

- Wiele rzeczy będzie można zmienić zwłaszcza jak będą dobrzy gospodarze – mówił Mateusz Morawiecki, zachęcając mieszkańców Łowicza do wspierania odpowiednich kandydatów. Jednym z nich ma być Jakub Wolski, którego kandydatura na burmistrza Łowicza została oficjalnie zaprezentowana w trakcie niedzielnego spotkania na Nowym Rynku.

- Żebyśmy zmieniali kraj dalej, musimy wygrać kolejne wybory. Teraz samorządowe, potem europejskie i te najważniejsze parlamentarne – przekonywał zgromadzonych na trójkątnym rynku premier Morawiecki.

Na Nowym Rynku w Łowiczu pojawili się nie tylko zwolennicy partii Jarosława Kaczyńskiego. Kilka osób na wizytę premiera założyło koszulki z napisem „Konstytucja”, inni zabrali ze sobą transparenty z napisem „Metro dla Łowicza” czy „Stocznia okrętów podwodnych w Łowiczu”. Część z nich została zniszczona przez zwolenników PiS-u.

Mateusz Morawiecki odwiedził Łowicz [FOTO, VIDEO] komentarze opinie

  • monia pieszczek 2018-09-03 14:33:35

    Można mówić co się chce ale PiS dużo dobrego zrobiło dla kraju i mam nadzieję, że też dużo dobrego zrobi dla Miasta, Powiatu,, Gminy Łowicz. Dosyć rządów partii własnych interesów i ludzi własnych interesów - dosyć PSLu, dosyć Kalińskiego - czas na zmianę warty żeby było lepiej.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.