Matura 2011 - język polski

Edukacja, Matura język polski - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 04/05/2011 01:00

Umiarkowanie zadowoleni wyszli maturzyści po egzaminie z języka polskiego, jednak młodzież cieszy się, że egzaminy już się rozpoczęły gdyż "najgorsze jest wyczekiwanie na nieznane".

Tematu wypracowania, którego się większość z młodych osób się nie spodziewała dotyczyła "Granicy", należało odnosząc się do fragmentów książki Zofii Nałkowskiej napisać charakterystykę Justyny, opisać jej relacje z Zenonem Ziembiewiczem oraz przestawić, jak ich relacje, postrzegane przez innych bohaterów powieści wpływają na widzenie jej postaci przez czytelnika.

Drugi temat, ten "bardziej chodliwy"- jak określili to maturzyści, to porównanie świata marzeń i obrazu rzeczywistości ukazanego w zamieszczonych w arkuszu wierszach: "Gdy tu mój trup? Adama Mickiewicza i "Światło w ciemnościach? Marii Jasnorzewskiej-Pawlikowskiej.

Maturzyści musieli też odpowiedzieć na pytania do zamieszczonego w arkuszu artykułu z Poradnika Psychologicznego "Polityki? na temat różnic między mówieniem a komunikacją. W zadaniach zamkniętych dużo zagadnień było z gramatyki.

Spodziewaliśmy się tematów związanych z "Nad Niemnem? bądź "Przedwiośnia", ale nie "Granicy" - relacjonuje młodzież z IIILO w Łowiczu. Najważniejsze, że ten pierwszy test mamy już za sobą, dziś jeszcze niektórzy z nas, z językiem polskim spotkają się jeszcze raz, no i jutro matematyka. Właśnie jej obawiamy się najbardziej, pomimo iż w poprzednim roku zadania nie były trudne to nie wiemy jak będzie teraz.

Matura 2011 - język polski komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama