Matura 2014: na początek język polski - VIDEO

Edukacja, Matura początek język polski VIDEO - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 05/05/2014 09:23

Tegoroczni maturzyści to chyba jedyna grupa, która cieszyła się z kiepskiej pogody podczas długiego weekendu. Pierwsze dni maja większość z nich poświęciła na powtórkę materiału przed rozpoczynającym się dziś (5.05) egzaminem dojrzałości.

 

 

W całym kraju do matury przystąpiło dziś blisko 334 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych, z czego prawie 700 z łowickich szkół. Najwięcej, bo 167 maturzystów rozwiązywało arkusz z języka polskiego na poziomie podstawowym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Władysława Grabskiego.

Egzamin z języka polskiego tradycyjnie rozpoczyna maturalny maraton pisemnej sesji egzaminacyjnej, która zakończy się 23 maja. W najbliższych dniach abiturienci będą wykazywali się wiedzą z przedmiotów obowiązkowych (język polski, matematyka, język obcy) oraz na egzaminach z wybranych przez siebie przedmiotów dodatkowych. W ostatnich latach największą popularnością wśród zdających cieszyły się geografia, biologia oraz wiedza o społeczeństwie.

Oprócz części pisemnej na maturzystów czekają egzaminy ustne z języka polskiego oraz języka obcego nowożytnego. Te potrwają do 30 maja, a odbywać się będą zgodnie z harmonogramem przyjętym przez każdą ze szkół.

Przypomnijmy, że egzamin maturalny z języka polskiego składa się z 2 części: rozumienia tekstu czytanego oraz pisania własnego tekstu w związku z tekstem literackim zamieszczonym w arkuszu. W tym roku maturzyści musieli się zmierzyć z "Potopem" Henryka Sienkiewicza albo "Weselem" Stanisława Wyspiańskiego, w zależności od dokonanego wyboru. Egzamin rozpoczął się o godzinie 9, a zakończył po 170 minutach.

Poniżej prezentujemy materiał video, w którym maturzyści Pijarskiego Liceum Królowej Pokoju dzielą się z nami wrażeniami po pierwszym dniu matur.

 

{youtube}uk5AJYBOCHk{/youtube}

Matura 2014: na początek język polski - VIDEO komentarze opinie

  • Matura 2014 - niezalogowany 2014-05-05 12:50:17

    możecie przestać nazywać maturę egzaminem dojrzałości? według Was pisanie pod klucz wypracowań, które zabijają nasz pogląd na pewne sprawy to dojrzałość?! przez jakiegoś idiotę, który układał pytania do czytania ze zrozumieniem, wielu młodych i zdolnych ludzi nie dostanie się na studia, które pozwoliłyby im się spełnić, bo w tych kierunkach czuliby się dobrze. tak samo z wypracowaniem. pisz pod klucz, pisz pod klucz. bezsens. czuje, że McDonald to moja przyszłość. strata życia - 5 maj 2014

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama