Matura 2019. Nocne patrole policji po alarmach bombowych w szkołach

Edukacja, Matura Nocne patrole policji alarmach bombowych szkołach - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 1
Portal lowicz24.eu 08/05/2019 09:39

Policja ochraniała przez całą noc każde liceum, w którym odbywać się będą egzaminy maturalne. Ma to związek z poniedziałkowymi i wtorkowymi alarmami bombowymi w całej Polsce.

W akcji weźmie udział 6 tys. funkcjonariuszy w całej Polsce, których wesprze także Straż Graniczna. Ma ona polegać zarówno na wzmożonych patrolach w pobliżu, jak i środku szkół.

Policja chce mieć pewność, że nikt postronny w nocy nie będzie próbował zbliżyć się do placówek.

W ciągu dwóch dni odebrano blisko tysiąc zgłoszeń o podłożeniu materiałów wybuchowych w liceach, w których odbywały się matury. Najgorszy pod tym względem był wtorek - przed egzaminem z matematyki blisko 700 szkół odebrało sygnały o podłożonych bombach. W 181 placówkach maturzyści przystąpili do zdawania egzaminu z opóźnieniem, a w jednym z liceów test z matematyki odwołano.

W powiecie łowickim również od godziny 21.00 do godziny 9.00 policjanci wraz z ochotnikami ze straży pożarnej pilnowali budynków szkół, w których przeprowadzane są egzaminy maturalne. Szkoły były przedtem sprawdzone oraz zaplombowane, żeby nikt nie mógł wejść z zewnątrz.

I pomimo dzisiejszych informacji o podłożonych ładunkach, egzaminy we wszystkich szkołach średnich wystartowały bez opóźnienia.

Matura 2019. Nocne patrole policji po alarmach bombowych w szkołach komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama