Matury 2015. Na początek język polski!

Edukacja, Matury początek język polski! - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 04/05/2015 08:21

Tegoroczny pisemny maraton maturalny rozpoczęty. Dzisiaj obowiązkowy egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym, jutro matematyka, w środę język angielski.

 W całym kraju do matury przystąpiło dziś około 300 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych, z czego ponad 700 z łowickich szkół.

Egzamin z języka polskiego tradycyjnie rozpoczyna maturalny maraton pisemnej sesji egzaminacyjnej, która zakończy się 22 maja. W najbliższych dniach abiturienci będą wykazywali się wiedzą z przedmiotów obowiązkowych (język polski, matematyka, język obcy) oraz na egzaminach z wybranych przez siebie przedmiotów dodatkowych. Egzamin maturalny z języka polskiego składa się z 2 części: rozumienia tekstu czytanego oraz pisania własnego tekstu w związku z tekstem literackim zamieszczonym w arkuszu.

Matura ustna z języka polskiego w tym roku po raz pierwszy zdawana jest na nowych zasadach. Uczniowie nie przygotowują już prezentacji, ale będą losowali temat przygotowany przez CKE, dotyczący problemu związanego z tekstem kultury. Następnie maturzysta po ok. 15 minutach przygotowania ma wygłosić monolog dotyczący zagadnienia. Następnie komisja egzaminacyjna będzie zadawać pytania dotyczące omawianego problemu.

Aby zdać maturę z każdego z przedmiotów na poziomie podstawowym, uczeń musi uzyskać co najmniej 30 proc. punktów możliwych do zdobycia. Poza trzema obowiązkowymi przedmiotami osoby przystępujące do egzaminów dojrzałości mogą wybrać przedmioty dodatkowe. Wszystkie zdawane są na poziomie rozszerzonym. Nie ma możliwości ich niezaliczenia. Na świadectwie maturalnym podana zostanie liczba punktów uzyskanych z przedmiotów dodatkowych.

Matury 2015. Na początek język polski! komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Reklama
 Reklama