Lekkoatletyka, Medale lekkoatletów ziemi łowickiej mistrzostwach zrzeszenia województwa łódzkiego - zdjęcie, fotografia
13/03/2019 12:39

Wczoraj (12 marca) w Spale odbyły się Indywidualne halowe mistrzostwa zrzeszenia LZS województwa łódzkiego w lekkiej atletyce szkół ponadgimnazjalnych i podstawowych. Sportowcy reprezentujący powiat łowicki i okolice wywalczyli osiem medali.

W zawodach organizowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski w Łodzi oraz Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Łodzi wzięła udział rekordowa liczba zawodników. W hali Centralnego Ośrodka Sportu w Spale rywalizowało blisko tysiąc lekkoatletów z całego województwa.

W mistrzostwach szkół ponadgimnazjalnych powiat łowicki reprezentowali uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łowiczu.

Medal z najcenniejszego kruszcu wywalczył uczeń łowickiego „Medyka” Tomasz Wieteska, który w konkursie skoku w dal zajął pierwsze miejsce z rezultatem 6,70 m. Drugie miejsce zajął wicemistrz Polski U20 w trójskoku Adam Podsiadły z UMLKS Pegaz Opoczno 6,56. Po srebro w konkursie skoku wzwyż sięgnął Jakub Pająk. Reprezentant ZSP nr 1 pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 201 cm. Pierwszy był Przemysław Rutowicz z wynikiem 201 cm.

Obaj zawodnicy na co dzień trenują w UKS Błyskawica Domaniewice i można było liczyć na ich medale. Prawdziwą rewelacją okazał się jednak występ sztafety 4x200 metrów biegaczy z II LO w Łowiczu. Zespół w składzie: Tomasz Wieteska, Krystian Jakiel, Adrian Rosa i Mikołaj Wiśniewski wywalczył niespodziewanie brązowy medal w stawce ośmiu sztafet. Ich czas 1:39,64 min to nowy rekord ziemi łowickiej, lepszy od dotychczasowego rezultatu o 0,21 sekundy.

- Wielkie słowa uznania należą się Zofii Kucharskiej za pokerowe zagrywki, jaką na początku było wycofanie Tomasza po drugiej próbie konkursu skoku w dal, aby oszczędzić jego siły przed biegiem sztafetowym, a następnie wystawienie Tomasza nie jak zwykle na ostatniej zmianie, tylko na pierwszej, aby uciekł rywalom - podkreśla Magdalena Ochmańska-Zrazek, nauczycielka wychowania fizycznego w II LO.

- Przyniosło to bardzo dobre efekty. Uniknęliśmy przepychanek i walki na łokcie, które miały miejsce na pierwszej zmianie, a także zmotywowało to zmienników do utrzymania wysokiej lokaty. Co prawda pierwszego miejsca nie udało się utrzymać, gdyż niektóre sztafety miały w swoim składzie reprezentantów Polski, ale trzecie miejsce i rekord ziemi łowickiej jest dużym sukcesem - dodaje wuefistka. - A nic tak nie cieszy jak sukces niespodziewany.

Na podkreślenie zasługują również występy innych zawodników. Krystian Jakiel był piąty w konkursie trójskoku z wynikiem 11,10 m, Jakub Dańczak szósty w pchnięciu kulą 5kg – 11,48 m, sztafeta dziewcząt 4 x 200 m w składzie: Klaudia Wróbel, Klaudia Grzywacz, Klaudia Stępniewska i Julia Sut szósta z czasem 2:11,49 min, a Dominika Zabost ósma w biegu na 800 m z rezultatem 2:58,20 min.

Pozostałe wyniki też były na miarę możliwości startujących zawodników: Kajetan Kosmowski w pchnięciu kulą uzyskał wynik 9,80, Krystian Jakiel w biegu na 200m – 26,50 s, Mikołaj Wiśniewski na tym samym dystansie – 26,64, Patryk Grzegory na 1500 m 5:16,12 min, Dawid Pruk w trójskoku 9,80 m, Klaudia Stępniewska w skoku w dal 4,12 m, Marta Filipińska w trójskoku 8,80 m, Klaudia Wróbel w biegu na 60 m 8,97 s, Kinga Widawska w pchnięciu kulą 3 kg – 8,80 m, a Julia Kazimierczak – 7,13 m.

W mistrzostwach szkół podstawowych wystartowali wyłącznie zawodnicy domaniewickiej Błyskawicy. Dużą niespodziankę sprawił Oliwier Stajuda z SP w Domaniewicach, który wywalczył złoty medal w konkursie skoku wzwyż z wynikiem 160 cm.

Nie zawiodła także Małgorzata Jakóbiec (ZS 2 w Bratoszewicach) zdobywając srebrne medale w biegu na 60 metrów z czasem 8,94 i skoku w dal ze strefy 4,16 m. Oba wyniki to jej rekordy życiowe. Michalina Leszkiewicz (SP 2 w Głownie) była druga w biegu na 600 metrów z wynikiem 1:55,25 i otarła się o podium w konkursie skoku w dal, gdzie z wynikiem 3,98 ustanowiła rekord życiowy i zajęła czwarte miejsce.

Medal zdobyła również Wiktoria Konecka (SP Domaniewice), która w skoku wzwyż wywalczyła brąz z wynikiem 145 cm. - Dobrze też zaprezentował się Wiktor Czubik, który zajął piąte miejsce w skoku wzwyż (150 cm). Taką samą lokatę wywalczyła Paulina Pakuła w skoku w dal (4,14 m i nowy rekord życiowy). Dalszą lokatę zajęła natomiast Patrycja Chabros, osiągając wynik 3,68 m - informuje Mieczysław Szymajda.

Medale lekkoatletów z ziemi łowickiej w mistrzostwach zrzeszenia LZS województwa łódzkiego komentarze opinie