Miasto chce pozyskać środki na remont ratusza i baszty

Zabytki, Miasto pozyskać środki remont ratusza baszty - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 2
  • Fotka nr 1 z 2
Portal lowicz24.eu 17/02/2017 17:45

Władze Łowicza liczą, że w tym roku uda się otrzymać dofinansowanie na prace konserwatorskie klasycystycznego ratusza i zabytkowej baszty gen. Klickiego. Wnioskują po 50 tys. zł na dwie inwestycje.

 Niemal rok temu miejscy urzędnicy przygotowali dwa wnioski do Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi o dofinansowanie zadań związanych z odrestaurowaniem zabytkowych obiektów w Łowiczu. Chodzi o budynek Urzędu Miejskiego i basztę gen. Klickiego. Wówczas wnioskowano o 80 tys. zł na każde zadanie, jednak miasto nie otrzymało dotacji. W międzyczasie zmienił się regulamin dotowania prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytkach, w tym m.in. wysokość dofinansowania. Obecnie maksymalna kwota, jaką może otrzymać samorząd to 50.000 zł i o tyle stara się miasto na każde z zadań.

Władze Łowicza chciałyby odnowić niszczejącą elewację ratusza oraz wymienić kilka okien, m.in. te na parterze. Szacowany koszt prac w budynku będącym jedną z wizytówek łowickiego Starego Rynku to 235 tys. zł.

Tańsze mają być prace zabezpieczająco-konserwatorskie w baszcie gen. Klickiego. Te polegać mają na uzupełnieniu ubytków w fugach, wzmocnienie pęknięć widocznych na elewacji wieży czy malowanie stolarki okiennej. W środku miałaby zostać wyremontowana trzecia kondygnacja, którą następnie można by było zagospodarować. Ta inwestycja to koszt rzędu 160 tys. zł.

Jeśli uda się otrzymać wojewódzkie fundusze prace zostaną przeprowadzone w tym roku. W przypadku odmownej decyzji realizacja zadań w 2017 stanie pod znakiem zapytania.

Reklama

Miasto chce pozyskać środki na remont ratusza i baszty komentarze opinie

  • ofiara mafii - niezalogowany 2017-02-20 12:25:28

    [quote name="zatorzanka"]Wystarczy odpuścić sobie ogródek smoleński i będzie załatwione[/quote]- flaga na rondzie też mogła sobie jeszcze poczekać, a TU kolejny zabytek jest poważnie zagrożony aż przykro patrzeć

  • zatorzanka - niezalogowany 2017-02-17 17:55:17

    Wystarczy odpuścić sobie ogródek smoleński i będzie załatwione

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama