9°C bezchmurnie

Miasto już po konkursie na wiceprezesa ZEC

Gospodarka, Miasto konkursie wiceprezesa - zdjęcie, fotografia

W Ratuszu odbył się konkurs na przedstawiciela miasta w zarządzie Zakładu Energetyki Cieplnej w Łowiczu. Komisja był zgodna co do kandydata.

W najbliższy poniedziałek, 15 stycznia w Zakładzie Energetyki Cieplnej w Łowiczu odbędzie się posiedzenie Rady Nadzorczej. Przypomnijmy, że w ostatnim czasie Wojciech Miedziankowski, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, który jest większościowym udziałowcem w spółce (51 proc.) wymienił część składu rady, związanego z koalicją PO-PSL. W miejsce odwołanych członków powołał nowych.

Podczas poniedziałkowego posiedzenia, RN ukonstytuuje się oraz podejmie decyzję, co do przyszłości prezesa Zbigniewa Wójcika w firmie. W ostatnich tygodniach on sam kierował spółką ciepłowniczą, gdyż miasto nie wskazało swojego przedstawiciela.

Po odejściu na emeryturę Jana Tłustwy, wakat w zarządzie ZEC był wolny, zaś burmistrz tłumaczył, że nie wskazuje swojego przedstawiciela, gdyż czeka na decyzje, jakie zapadną w funduszu. Kilka tygodni temu przyznał, że ogłosi konkurs na reprezentanta miasta we władzach spółki.

Zgłosiło się do niego trzech kandydatów: Roman Rześny z Łowicza, Tomasz Gajdziński z Nowego Kawęczyna oraz Marcin Długoborski z Łodzi, którzy na początku tego tygodnia stanęli przed czteroosobową komisją w składzie burmistrz Krzysztof Kaliński, skarbnik Arkadiusz Podsędek, sekretarz Maria Więckowska oraz Paweł Gawroński, naczelnik wydziału Spraw Komunalnych.

Krzysztof Kaliński powiedział nam, że komisja była zgodna przy wyborze kandydata. Niestety nie wyjawił jego nazwiska, zasłaniając się tym, iż najpierw jego kandydatura musi zostać zatwierdzona przez Radę Nadzorczą spółki.

Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że posadę wiceprezesa zarządu ZEC ma szansę otrzymać Tomasz Gajdziński z Nowego Kawęczyna.

Miasto już po konkursie na wiceprezesa ZEC komentarze opinie

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.


Ostatnie video - filmy na Lowicz24.eu