Miasto nadal walczy o zwrot 756 tys. zł

Z sali rozpraw, Miasto nadal walczy zwrot - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 09/11/2017 10:29
Katarzyna Gajda

Miasto nie zrezygnowało ze składki inwestycyjnej, którą w latach 2010-2013 wpłacało do Związku Międzygminnego „Bzura”. 30 października złożyło apelację od niekorzystnego wyroku.

Na początku października władze Łowicza przegrały proces wytoczony ZM „Bzura” o zwrot 756 tys. zł tytułem składek inwestycyjnych wpłaconych do związku z przeznaczeniem na budowę Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Piaskach Bankowych.

Przypomnijmy, że w ocenie sądu argumentacja pozwu, w którym miasto powoływało się na zapisy statutowe była nieprawidłowa. Sędzia Marzena Kluba uzasadniając wyrok przyznała, że strona występująca ze związku ma prawo do zwrotu mienia – ruchomości bądź nieruchomości, a nie środków pieniężnych.

Z uzasadnieniem tym nie zgadza się burmistrz Krzysztof Kaliński, w ocenie którego Sąd Okręgowy niewłaściwie zinterpretował pojęcie mienia.

- Naszym zdaniem pojęcie mienia, o którym mowa w ustawie o samorządzie gminnym obejmuje także środki pieniężne zgromadzone na kontach, dlatego też rozliczenie pomiędzy Związkiem Międzygminnym „Bzurą” a gminą, o których mowa w statucie związku w paragrafie 36 obejmuje takie rozliczenie w formie pieniężnej, a nie tylko w naturze jak to uzasadniał sąd. Ponadto nawet przy założeniu, że przepisy statutu nie mają zastosowania do rozliczenia w formie pieniężnej to rozliczenie powinno nastąpić w oparciu o przepisy o bezpodstawnym wzbogaceniu – przyznał Krzysztof Kaliński cytując treść apelacji.

Zaskarżenie wyroku zostało złożone 30 października do Sądu Apelacyjnego za pośrednictwem Sądu Okręgowego w Łodzi. Termin rozprawy jeszcze nie jest znany.

 

 

Miasto nadal walczy o zwrot 756 tys. zł komentarze opinie

  • gość 2017-11-09 15:26:23

    jakie miasto chyba wies walczy

  • gość 2017-11-10 11:25:21

    a jakie koszty są tej "walki" i kto za to płaci?

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama