Miasto nie kupi Ogrodu Saskiego – VIDEO

Portal lowicz24.eu 05/12/2016 18:15

Burmistrz Krzysztof Kaliński nie skorzystał z prawa pierwokupu Ogrodu Saskiego. Miejski park założony pod koniec XIX wieku pozostanie w rękach Krzysztofa Gajdy. Biznesmen dwa lata temu podpisał z PSS Społem umowę przedwstępną nabycia nieruchomości. O odstąpieniu od prawa pierwokupu burmistrz poinformował na listopadowej sesji Rady Miejskiej. Poprzedni właściciel, Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Społem”, w maju 2014 roku zawarł z Krzysztofem Gajdą umowę przedwstępną sprzedaży parku z budynkiem restauracji i pomieszczeniami biurowymi.

Jak wyjaśniał włodarz Łowicza, korzystając z prawa pierwokupu miasto musiałoby wydać ponad 2,8 miliona złotych. 1,35 mln zł to kwota, jaką łowicki przedsiębiorca zapłacił PSS „Społem”, a około 1,5 mln zł to wydatki poniesione przez Krzysztofa Gajdę na remonty i rozbudowę budynków. W przypadku zakupienia parku, biznesmen wystąpiłby do ratusza z żądaniem zapłaty tej sumy.

- Myślę, że i budynek, i Park Saski jest dobrze zagospodarowywany przez pana Krzysztofa Gajdę - uzasadnia burmistrz. Podobnego zdania są radni. Dariusz Dzik stwierdził, że wykupienie parku byłoby błędem, tym bardziej, że przed miastem są duże inwestycje. O tym, że nieruchomość jest w dobrych rękach przekonani są także Zofia Wielemborek i Krystian Cipiński.

Właściciel restauracji „Polonia” powiedział nam, że jeszcze w tym roku powinien podpisać właściwą umowę z PSS „Społem”. Zapewnia, że park będzie ogólnodostępny dla mieszkańców tak jak dotychczas. Otwarte będą również furtki od strony ul. Mostowej i parkingu przy ul. Starorzecze. W planach są kolejne inwestycje. - Czekamy na projekt adaptacji poddasza na cele hotelowe, chcemy też wybudować przeszkloną windę przy wejściu do hotelu - przyznaje Krzysztof Gajda.

Dużą atrakcją turystyczną Ogrodu Saskiego ma być tężnia solankowa. Trwają już prace nad koncepcją budowy tężni. Jak mówi przedsiębiorca, potrzebne będą nie tylko zezwolenia konserwatora zabytków, ale i badania archeologiczne. - Jeśli nie uda się w przyszłym roku, to za dwa lata na pewno - zapewnia przedsiębiorca.

Poniżej można obejrzeć dyskusję na temat parku podczas sesji Rady Miejskiej.

{youtube}iGhDtbynBXg?t=1h25m{/youtube}

Miasto nie kupi Ogrodu Saskiego – VIDEO komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama