Miasto z unijną dotacją. Będą m.in. dodatkowe zajęcia dla przedszkolaków i szkolenia dla nauczycieli

Edukacja, Miasto unijną dotacją Będą dodatkowe zajęcia przedszkolaków szkolenia nauczycieli - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 17/09/2019 15:57
Martyna Czekalska

Miasto Łowicz pozyskało 900 tys. zł dofinansowania ze środków unijnych na projekt pn. „Nowa jakość edukacji w naszej łowickiej integracji”. Projekt będzie realizowany w Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 „Jaś i Małgosia” oraz Przedszkolu Integracyjnym nr 6 „Pod Świerkami”.

Projekt realizowany jest w dwóch łowickich przedszkolach od 1 września tego roku. Miasto pozyskało na projekt wart blisko 1,1 mln zł dotację unijną w wysokości przeszło 901,5 tys. zł.

- Głównym celem projektu jest wyrównanie szans edukacyjnych i rozwojowych dzieci w wieku przedszkolnym, w tym dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi – informuje Joanna Mostowska, dyrektor Zakładu Ekonomiczno-Administracyjnego w Łowiczu. Wniosek o dofinansowanie został przygotowany przez miejską jednostkę po przeprowadzeniu diagnozy potrzeb w obu łowickich placówkach objętych wsparciem.

W ramach projektu rozszerzona zostanie oferta edukacyjna o organizację i prowadzenie dodatkowych zajęć wspierających kompetencje społeczno-emocjonalne (m.in. logorytmika, sensoplastyka, dogoterapia), zajęć specjalistycznych (terapia ręki, terapia słuchu metodą Tomatisa), zajęć stymulujących rozwój psychoruchowy (zajęcia z elementami terapii Integracji Sensorycznej - IS) oraz zajęć rozwijających kompetencje komunikacyjne w oparciu o program PECS.

Doposażona zostanie baza dydaktyczna w specjalistyczny sprzęt, materiały i pomoce dydaktyczne, m.in. urządzenie do terapii słuchu (metoda Tomatisa i Dr. Neuronowski), testy psychologiczne, tablice interaktywne, projektory i komputery.

W ramach projektu nauczyciele podniosą swoje kompetencje i kwalifikacje do indywidualnej pracy z dziećmi poprzez udział w specjalistycznych szkoleniach, kursach i studiach podyplomowych.

Dodatkowe zajęcia dla dzieci organizowane będą w bieżącym roku szkolnym.

Miasto z unijną dotacją. Będą m.in. dodatkowe zajęcia dla przedszkolaków i szkolenia dla nauczycieli komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Wynajem busa dostawczego Maxi

Wynajem Busa Dostawczego maxi Cena wynajmu 130zl-za dobe. Wynajem krótko i dlugoterminowy. tel.605-997-373


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama