Mieczysław Szymajda nagrodzony przez ministra Witolda Bańkę

Łyżwiarstwo szybkie, Mieczysław Szymajda nagrodzony przez ministra Witolda Bańkę - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 20/12/2018 13:35
Martyna Czekalska

Trener UKS Błyskawica Domaniewice Mieczysław Szymajda otrzymał od ministra sportu i turystyki Witolda Bańki nagrodę pieniężną w wysokości około 10 tys. złotych. Szkoleniowiec z ziemi łowickiej został uhonorowany w ramach ministerialnego programu „Pierwszy Trener”.

To pierwsza edycja programu zainicjowanego przez ministra sportu i turystyki Witolda Bańkę. Jego celem jest uhonorowanie szkoleniowców, którzy mieli pierwszy i decydujący wpływ na rozwój kariery mistrzów polskiego sportu: medalistów igrzysk olimpijskich, mistrzostw Europy czy mistrzostw świata seniorów.

W ramach programu każdy trener wskazany przez zawodnika jako pierwszy szkoleniowiec otrzymuje jednorazowy ekwiwalent w wysokości ok. 10 tys. zł. Mieczysława Szymajdę do ministerialnej nagrody zgłosił panczenista Zbigniew Bródka, złoty i brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Soczi sprzed czterech lat oraz brązowy medalista z drużyną w mistrzostwach świata w 2013 roku.

Uroczysta gala, podczas której wyróżniono blisko 60 trenerów kilkunastu dyscyplin sportowych, odbyła się we wtorek (18 grudnia) w Warszawie. Jak podkreślił minister Witold Bańka, bez nagrodzonych szkoleniowców nie byłoby sukcesów biało-czerwonych. - To wy ich odkryliście dla polskiego sportu. Dziś dziękuję za waszą pasję, zaangażowanie i trud - powiedział Bańka.

A przecież powiedzieć, że warunki do trenowania łyżwiarstwa szybkiego w Domaniewicach nie były najlepsze, to nie powiedzieć nic. Zimą Mieczysław Szymajda wylewał wodę na boisko przy szkole, tworząc sztuczne lodowisko. - Nigdy nie zakładałem, że to przełoży się kiedyś na wielki wynik któregoś z moich podopiecznych - opowiada szkoleniowiec Błyskawicy. - Pomimo, że robiłem tak niewiele, to jednak to tak niewiele, okazało się tak bardzo znaczące - uważa.

Mieszkaniec powiatu łowickiego cieszy się z przyznania nagrody, którą traktuje jako formę podziękowania ze strony swojego najbardziej utytułowanego zawodnika. - Program „Pierwszy Trener” jest dobrym podkreśleniem tej początkowej pracy, która jest podkładem dla zawodnika w jego późniejszej karierze - uważa Szymajda.

Szkoleniowcowi UKS Błyskawica Domaniewice życzymy kolejnych wychowanków, którzy podążą śladami Zbigniewa Bródki i będą święcić sukcesy na międzynarodowych arenach!

Fot. Zbigniew Bródka Facebook

Mieczysław Szymajda nagrodzony przez ministra Witolda Bańkę komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama