6°C lekkie zachmurzenie

Miejska Biblioteka zaprasza na spektakl Blizny

Kiedy: 2018-03-12 , godzina: 12:00 | Gdzie: ŁOK

W ramach Miejskich Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę, Miejska Biblioteka im. A.K. Cebrowskiego zaprasza mieszkańców, a szczególnie licealistów do udziału w spektaklu „Blizny Pamięci – rzecz o Janie Karskim”.

Spektakl „Blizny Pamięci” to opowieść o jednej z najbardziej fascynujących postaci polskiej historii Janie Kozielewskim, który jako emisariusz Polskiego Państwa Podziemnego o pseudonimie Jan Karski, informował Rząd RP na uchodźstwie i aliantów o tragicznej sytuacji w okupowanej przez Niemców Polsce oraz eksterminacji Żydów.

Historia opowiadana z dwóch perspektyw: młodego rozpoczynającego życie chłopaka wrzuconego w wir działań wojennych (w tej roli Sebastian Ryś) i doświadczonego mężczyznę u schyłku życia, do którego powracają wciąż żywe i nie dające o sobie zapomnieć obrazy tragicznej młodości (w tej roli Jerzy Zelnik). Spektakl to niezwykle poruszająca wypowiedź o ludzkim wymiarze historii i bohaterstwa.

Spektakl wystawiony zostanie na deskach Łowickiego Ośrodka Kultury w najbliższy poniedziałek, 12 marca w samo południe. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Jerzy Zielnik, który wcielił się w postać Kozielewskiego u kresu życia. Przedstawienie wyprodukowała Fundacja Zatrzymać Czas.

Fot.Vimeo

Miejska Biblioteka zaprasza na spektakl Blizny komentarze opinie

  • gość 2018-03-12 10:05:26

    Zelnik pissowiec tam gra :o Nie polecam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • gość 2018-03-12 14:30:59

    Piękny spektakl.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.