Miejsko-powiatowa uroczystość 3-cio Majowa

L24, Miejsko powiatowa uroczystość Majowa - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 04/05/2011 00:00

Wręczenie honorowych odznaczeń państwowych Zasłużony dla Kultury Polskiej oraz wręczenie nagród zwycięzcom konkursu na najlepsza prace dyplomową, a także nagród i stypendiów dla sportowców, to najważniejsze punkty uroczystej sesji połączonych rad miejskiej i powiatu z okazji Narodowego Święta 3 Maja.

Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 2 w Łowiczu im. Adama Mickiewicza w Łowiczu. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz miasta i powiatu łowickiego. Gościem honorowym był poseł Prawa i Sprawiedliwości Tadeusz Woźniak.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie Wojciech Miedzianowski członek Zarządu Powiatu Łowickiego i Zbigniew Kuczyński radny Powiatu Łowickiego, wręczyli honorowe odznaczenia, przyznane przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego Edwardowi Bednarkowi, łowickiemu muzykowi ludowemu i Marzenie Kozaneckiej?Zwierz, dyrektor łowickiego muzeum za wybitne zasługi dla kultury polskiej.

Kolejnym punktem spotkania było wręczanie nagród w konkursie ogłoszonym przez burmistrza Łowicza na najlepszą pracę dyplomową.

Komisja postanowiła przyznać dwie równorzędne nagrody:
- Katarzynie Agnieszce Piotrkiewicz za pracę magisterską pt. ?Arcybiskup Gnieźnieński Jan Łaski 1510-1531 ? opiekun Łowicza?, jako najbardziej twórczą w odniesieniu do zagadnień związanych z Łowiczem, o wysokiej wartości merytorycznej i bogatym materiale źródłowym,
- Piotrowi Wysockiemu za pracę magisterską pt. ?Hipolit Bogumił Tarczyński ? życie, twórczość, recepcja?, jako najbardziej twórczą, oryginalną w odniesieniu do zagadnień związanych z Łowiczem, o wysokiej wartości merytorycznej, bogatym materiale biograficznym. Komisja konkursowa nie przyznała w tym roku żadnych wyróżnień.

Następnie władze powiatu łowickiego wręczyły stypendia i nagrody zasłużonym sportowcom i instruktorom za wybitne osiągniecia sportowe, a tym samym promocję ziemi łowickiej. Otrzymali je:
- Zbigniew Bródka,
- Wojciech Sut,
- Piotr Antosik,
- Maciej Kucharek,
- Sławomir Karmelita,
- Mieczysław Szymajda. 

Na zakończenie obecni na sali licznie przybyli goście i młodzież obejrzała przedstawienie opisujące wydarzenia sprzed 220 lat, jakimi było uchwalenie Konstytucji 3 maja oraz rozbiory Polski. Akademię przygotowali uczniowie szkoły z klasy Va pod kierunkiem nauczycieli Elżbiety Karwat i Wojciecha Sieradzińskiego.

Uroczystość zakończyły krótkie wystąpienia Krzysztofa Jana Kalińskiego, burmistrza Łowicza i Tadeusza Woźniaka, posła Prawa i Sprawiedliwości, którzy przedstawili zarys dziejów historycznych Polski z tego okresu.

 

Miejsko-powiatowa uroczystość 3-cio Majowa komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama