9°C bezchmurnie

Mikołaj odwiedził dzieci z łowickiego szpitala i obdarował ich prezentami

W mikołajkowy poranek (6 grudnia) pacjentów oddziału pediatrycznego szpitala w Łowiczu odwiedził święty Mikołaj, który obdarował wszystkich prezentami.

Małych i starszych pacjentów, którzy przebywają obecnie na oddziale pediatrycznym w łowickim szpitalu odwiedził dziś, 6 grudnia święty Mikołaj, który obdarował chorych oraz personel upominkami, zebranymi w ramach akcji „I Ty możesz zostać świętym Mikołajem dla dzieci z łowickiego szpitala”.

Akcja charytatywna po raz kolejny została zorganizowana przez Klub Mamy Łowicz oraz Stowarzyszenie Łowickie.pl. Magdalena Przyżycka, inicjatorka zbiórki przyznała, że włączyły się w nią osoby prywatne oraz firmy, dzięki którym udało się zgromadzić stolik, lampki nocne, ręczniki, bajki, odtwarzacz dvd oraz drobiazgi dla dzieci i młodzieży.

Na łowickim oddziale przebywa obecnie 20 pacjentów. Każdego z nich Jacek Rybus, w przebraniu Mikołaja obdarował pluszakami. Część dzieci, zwłaszcza tych młodszych skorzystało z okazji i usiadło Mikołajowi na kolanach, dzieląc się przy okazji swoimi marzeniami. Starsi, trochę z humorem żartowali, zaś najmniej świadome sytuacji – niemowlaki po pogłaskaniu po główce powracały w objęcia swoich mam. Aktualnie najmłodszą pacjentką na oddziale jest 2-tygodniowa Roksana, najstarsi to 17-latkowie.

Mikołaj odwiedził chorych na każdej sali, zaś w tym czasie jego pomocnicy malowali na dziecięcych buźkach bajkowe postacie oraz składali lampki i stolik.

 

 

Mikołaj odwiedził dzieci z łowickiego szpitala i obdarował ich prezentami komentarze opinie

 • Ortografia - niezalogowany 2017-12-07 00:19:27

  Obdarował "je"

 • gość 2017-12-07 00:48:50

  Czyżby Rybus zmienił listę PiS na PO i SLD w najbliższych wyborach na radnego?

 • gość 2017-12-07 09:08:58

  Dajcie chłopakowi spokój. To że zawsze stara się zrobić coś dla innych a nie w przeciwieństwie do innych napycha swoje kieszenie to nie oznacza że zapisał się do jakiejś partii. Brawa dla wszystkich (bez względu na barwy lub ich brak) którzy w tym roku zrobili coś dla innych

 • Gość - niezalogowany 2017-12-09 08:37:12

  Dokładnie.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.