Mikrorachunek podatkowy od 1 stycznia – możesz go sprawdzić już od dziś

Informacje ZUS i US, Mikrorachunek podatkowy stycznia możesz sprawdzić dziś - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 14/11/2019 11:25

Od 1 stycznia 2020 r. PIT, CIT i VAT będzie można zapłacić do urzędu skarbowego wyłącznie za pomocą indywidualnego rachunku podatkowego (mikrorachunku podatkowego). Swój numer mikrorachunku można sprawdzić już teraz w generatorze dostępnym na stronie podatki.gov.pl lub w dowolnym urzędzie skarbowym a wystarczy podać swój numer PESEL lub NIP.

„Indywidualny rachunek podatkowy, tak zwany mikrorachunek podatkowy, to nowe uproszczenie przygotowane przez Ministerstwo Finansów i Krajową Administrację Skarbową. Dzięki niemu od 1 stycznia 2020 r. podatnik będzie mieć swój jeden, stały, indywidualny rachunek, który będzie służyć do wpłat podatków PIT, CIT i VAT"

Numer mikrorachunku w prosty sposób można wygenerować już dzisiaj na stronie podatki.gov.pl. Lub można go otrzymać w dowolnym urzędzie skarbowym.

Wystarczy podać swój PESEL, gdy jesteś osobą fizyczną lub NIP w przypadku organizacji.

„Generator mikrorachunku podatkowego działa całodobowo, dzięki temu swój numer można sprawdzić w każdym czasie i miejscu, np. korzystając z telefonu czy tabletu. Korzyścią dla podatników jest również to, że wygenerowanie i prowadzenie mikrorachunku jest całkowicie bezpłatne".

Numer nadawany jest każdemu podatnikowi i płatnikowi automatycznie – to znaczy, że nie wymaga składania żadnych wniosków do urzędu skarbowego. Numer można sprawdzić w generatorze na stronie podatki.gov.pl. Nie należy korzystać z żadnych innych stron internetowych lub np. numerów rachunków otrzymanych e-mailem lub SMS-em. Mogą być one próbą wyłudzenia. Ponadto mikrorachunek, oprócz identyfikatora podatkowego (pesel. NIP), musi zawierać cyfry 1010 0071 222.

Dotychczasowe rachunki urzędów skarbowych do wpłat PIT, CIT i VAT pozostaną aktywne do 31 grudnia 2019 r.

Dzięki mikrorachunkowi podatkowemu:

  • w wygodny i prosty sposób będzie można zapłacić PIT, CIT i VAT na jeden, stały, indywidualny mikrorachunek podatkowy - nie będzie potrzeby wybierania oddzielnych rachunków,

  • będzie można szybko sprawdzić numer mikrorachunku podatkowego w każdym miejscu i czasie,

  • jeśli zostanie zmieniony adres zamieszkania lub siedziby firmy, dalej będzie można posługiwać się tym samym mikrorachunkiem podatkowym,

  • nie będzie potrzeby szukania obowiązujących numerów rachunków urzędów skarbowych dzięki czemu będzie ograniczona liczba omyłkowych przelewów na niewłaściwe konto,

  • mikrorachunek podatkowy zapewni szybszą obsługę płatności PIT, CIT i VAT. Szybciej otrzymasz potrzebne ci zaświadczenia, np. o niezaleganiu w podatkach.

Więcej informacji na temat mikrorachunku podatkowego znajdziesz na stronie podatki.gov.pl. (link otwiera nowe okno)

Mikrorachunek podatkowy od 1 stycznia – możesz go sprawdzić już od dziś komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama