6°C bezchmurnie

Młodzież ze Zduńskiej Dąbrowy na zagranicznym stażu

Uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie odbyli staż w niemieckim Nienburgu. Zdobyte umiejętności i kwalifikacje zostaną potwierdzone certyfikatami i wzbogacą CV obecnych absolwentów szkoły.

17 czerwca pierwsza grupa 18 uczniów szkoły pod opieką nauczyciela przedmiotów zawodowych Marleny Janik oraz Bożeny Plichty wyjechała na dwutygodniowy staż do ośrodka Deula w Nienburgu. 
- W trakcie pobytu w Niemczech  młodzi ludzie realizowali program stażu w ramach projektu „Alternatywne formy i kierunki użytkowania zwierząt, szansą na zwiększenie dochodów z produkcji rolniczej i poprawy samozatrudnienia absolwentów naszej szkoły” - informuje wicedyrektor Zofia Rosa.
Projekt ten jest realizowany od 1 września 2017 roku w ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie w ramach Programu Power na zasadach Erasmus+. W przyszłym roku na staż wyruszy kolejna grupa młodzieży, do której skierowany jest wyżej wymieniony projekt. 
Wyjazd młodzieży do Nienburga poprzedziły intensywne przygotowania. Od lutego bieżącego roku uczniowie klas  II, III i IV technikum rolniczego uczęszczali na zajęcia w ramach przygotowania pedagogicznego, merytorycznego i kulturowego oraz doskonalili znajomość języka niemieckiego.
W trakcie dwutygodniowego pobytu na stażu wychowankowie technikum rolniczego kształcili się praktycznie i teoretycznie z zakresu ekologicznej produkcji zwierzęcej. Zapoznali się również z najnowszymi nowinkami dotyczącymi mechanizacji stosowanej w ekologicznym rolnictwie oraz doskonalili umiejętności obsługi nowoczesnych maszyn wykorzystywanych w produkcji pasz dla zwierząt. Nowością  było zaznajomienie  się z alternatywnym wykorzystaniem owiec w pielęgnacji terenów zielonych. 
Stażyści spędzili weekendowy czas na turystycznych wycieczkach.

 

zdjęcia: ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie

Młodzież ze Zduńskiej Dąbrowy na zagranicznym stażu komentarze opinie

  • gość 2018-07-10 21:15:22

    To będą u Niemców darmowymi parobkami.

  • Gość - niezalogowany 2018-07-12 18:46:25

    Daruj sobie takie komentarze! Chociaż sobie młodzież zwiedzi a Ty sie kiś w betonach u siebie!

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.