Młodzież ze Zduńskiej Dąbrowy oddała honorowo ponad 8 litrów krwi

Edukacja, Młodzież Zduńskiej Dąbrowy oddała honorowo ponad litrów - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 3
  • Fotka nr 1 z 3
  • Fotka nr 2 z 3
Portal lowicz24.eu 31/10/2019 09:05
Mirka Czubak

W dniu 28 października 2019 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie zorganizowano akcję honorowego oddawania krwi. Celem jej była poprawa zaopatrzenia służby zdrowia w krew, popularyzacja wśród uczniów idei honorowego krwiodawstwa w efekcie poszerzenie grupy honorowych dawców krwi oraz odpowiedzią na apel „Zostań Honorowym Dawcą Krwi!”.

Była to pierwsza w tym roku szkolnym akcja w tej placówce, organizowana przez RCKiK w Łodzi. Uczniowie przed pobraniem musieli zjeść niskotłuszczowy posiłek i wypić większą ilość wody. Chęć uczestniczenia w akcji wyraziło 25 osób. Spośród chętnych do oddania krwi zakwalifikowano pozytywnie 19 dawców.

Dla kilkunastu osób uczestniczących w akcji była to pierwsza okazja by bezinteresownie podarować cząstkę siebie – własną krew osobom potrzebującym. Po kilkunastu minutach spędzonych na wygodnej leżance, wyjęciu igły i zaciśnięciu miejsca ukłucia krwiodawcy mogli pobrać czekolady i batoniki jako ekwiwalent za utracone kalorie. Potwierdzili również wcześniejsze tezy, że pobranie nie boli i jest bezpieczne. Podczas akcji uczniowie ZSCKR oddali honorowo 8 550. ml krwi (8,55 l).

Młodzież ze Zduńskiej Dąbrowy oddała honorowo ponad 8 litrów krwi komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Reklama
 Reklama