Mnożą się pytania w sprawie nowej dyrektora PCPR w Łowiczu

Starostwo Powiatowe, Mnożą pytania sprawie nowej dyrektora Łowiczu - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 29/07/2019 14:14
Mirka Czubak

Na ostatniej sesji (26 czerwca) Rady Powiatu opozycyjni radni podjęli temat wyboru przez Zarząd Powiatu osób na stanowiska dyrektorskie powiatowych placówek. Duże emocje wywołało zatwierdzenie kandydatury na dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łowiczu, dlaczego?

Temat podjął radny Krzysztof Górski, który zauważył, że w ostatnim czasie wszystkie zmiany kadrowe na stanowiskach kierowniczych w Starostwie i podległych mu jednostkach są wprowadzane z pewnego klucz. Jego zdaniem jest to klucz partyjny. Jednocześnie poprosił członków zarządu o ustosunkowanie się do sprawy powołania nowego dyrektora PCPR w Łowiczu, Małgorzaty Wagner.

Radnego zaniepokoiły informacje jakie przeczytał na łamach jednego z łowickich portali informacyjnych, który informował o prokuratorskich zarzutach jakie ciążą na nowej dyrektor placówki. Chodzi o przekroczenie uprawnień i niegospodarność, którą miał wykazać audyt przeprowadzony w łódzkim MOPS kierowanym wówczas przez Małgorzatę Wagner. O sprawie zrobiło się głośno w 2016 roku gdy zwolniono ją dyscyplinarnie ze stanowiska dyrektora MOPS w Łodzi.

- Poprosiłem wiceprezydenta Trelę o wystąpienie pokontrolne i po jego lekturze reszta siwych włosów stanęła mi na głowie – mówił na sesji Krzysztof Górski. - Nepotyzm, umowy bez podpisów realizowane w zawyżonym zakresie, a co najgorsze powstające stwierdzenia o mechanizmy korupcyjne. Czy osoba oskarżona na podstawie takich zarzutów powinna pełnić obowiązki dyrektora PCPR w Łowiczu? Mam żal do Zarządu, że nie poczekaliście z decyzją do ogłoszenia wyroku – dodał radny.

Głos w rozmowie zajął starosta Marcin Kosiorek, który podkreślił, że w myśl polskiego prawa obowiązuje domniemanie niewinności, a znając polskie sądy wyrok  w sprawie zapadnie prawdopodobnie za 2-3 lata. Podkreślił jednocześnie, że wybór nowego dyrektora PCPR przeprowadzono zgodnie z prawem, a kandydatura Małgorzaty Wagner była jedyną jaka wpłynęła do konkursu ogłoszonego przez Starostwo.
 
Starosta zapewniał o sumienności i fachowości Wagner, dodał również, że dotychczasowe sprawy w sądzie toczące się przeciwko niej wygrywała (m.in. wywalczyła zmianę świadectwa pracy oraz wypłatę odszkodowania przyp. red.).

- Pani dyrektor jest bardzo dobrym fachowcem i Pomoc Społeczna pod jej nadzorem, jeśli chodzi o powiat łowicki, naprawdę zmieni swoje oblicze. Jest osobą odpowiednią do realizowania naszej wizji społecznej, o której mówiliśmy w kampanii wyborczej . Niestety w przeciwieństwie do „urzędolenia” poprzedniego dyrektora PCPR i pracy w wąskich ramach zamkniętych na nowości. Liczę na to, że jej praca i zaangażowaniem pozwolą na zmianę zdania o jej osobie tych, którzy są przeciwni - dodał na czerwcowej sesji Marcin Kosiorek.

Zdaniem szefa Zarządu Powiatu Łowickiego zarzuty o polityczność opozycyjnych radnych są bezpodstawne i na ich słowa mógłby odpowiedzieć, że „poprzedni Zarząd Powiatu podjął za swojej kadencji kilka, a nawet kilkanaście żenujących decyzji personalnych”. Zaapelował jednocześnie do radnych, aby dać szanse ludziom na wykazanie się i realizację programu nowego Zarządu.

Mnożą się pytania w sprawie nowej dyrektora PCPR w Łowiczu komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-07-30 08:09:43

  Panie kosiorek nepotyzmu ciąg dalszy wszak to pan pracował u pani Wagner... A osoba z takimi zarzutami nie powinna pracować na takim stanowisku to oczywiste dla każdego uczciwego człowieka... chyba coś się Panu z ucziwoscia porobiło

 • gość 2019-07-30 09:24:54

  osoba z takimi własnie zarzutami siedzi na stołeczku szefowej PINB: mgr inż.Zofia Więcław i okrada Skarb Państwa RP oraz Podatników i nie przeszkadza to nowemu staroście z ramienia PIS, bez wątpienia cos jest nie tak w tym łowickim powiecie-nie ma znaczenia partia u władzy, bo wciąż jest tam mega korupcja, poprzedni strosta p.Figat z "innego klucza" od kwietnia 2018 wiedział o skandalicznej korupcji uprawianej przez szefową PINB i nie "posunął jej"-miał czarno na białym dowody ode mnie i pozwolił na dalsze okradanie SP RP, złozyłam DWA PISMA DO STAROSTY I DWA DO WOJEWODY z ramienia PIS.. oprócz wniosku o ściganie i cisza, jak makiem zasiał - dogadali się????

 • gość 2019-07-30 09:56:50

  kumoterstwo, nepotyzm, zaprzaństwo, mój Tato powiedział by dwa słowa " KUPA DZIADA" na wysokich stołkach zasiada, bo w 2015 roku w m.Sobocka Wieś 16 gm.Bielawy dwa organa dorobiły papierki do budowlanej samowoli mieszkaniowej p.Moniki Jóźwiak powstałej w 2012 roku i te dwa organa zatuszowały b.sprytnie fakt tej samowoli
  1.PINB ŁOWICZ mgr inz Zosia Więcław w post.administracyjnym znak: PINB.5160.22.2015.PB
  2.WUG Bielawy mgr wójt Sylwester Kubiński w post.adm. znak: RPG.6730.10.2015

  i oba te organa prześciały się, który z nich-jako pierwszy mojej wpływowej sąsiadce zatuszuje fakt istnienia budowlanej samowoli, oczywiście bezkonkurencyjna była Zosia "miła" z PINB, bowiem juz w październiku 2015 uznała jako organ, że budynek ów wskazany i opisany przeze mnie, a także obfotografowany dla PINB przeze mnie powstał był w latach 60 tych ub.stulecia, czyli ta patologia zwana PINB zawodowo od lat zajmuje się.. tuszowaniem faktów budowlanych samowli, zamiast je wykrywać i ew.legalizować i ta karykatura urzędnika i człowieka nadal siedzi na stołku szefa PINB-Figat wie o jej matactwie od kwietnia 2018 i nie "posunął jej", wojewoda z ramienia PIS wie o jej matactwie od 2017 roku!!! i nie "posunął jej", organa scigania zawiadomione o jej wyczynie, te łowickie.. w dwa miesiące umorzyły dochodzenie opisujac w uzasadnieniu umorzenia ..sposób okradania SP RP przez szefową PINB!! Jak macie mozliwość I ODWAGĘ wyemigrować, to zostawcie ten ŁOWICZ - wszędzie jest życie i jest praca-nie trzeba dawać okradać sie patolom, takim jak te powiatowe pasozyty PINB i gminne z UG Bielawy, w dorabianiu wzięli udział oczywiście uprawnieni do sporzadzania projektów, instalacji, urbanistyki-cała rzesza patoli.... żerujaca na cięzko pracujacych Podatnikach. Tzw.500 plus nie załatwiło problemu korupcji-urzędników wciaz przybywa, a korupcja w powiecie bez zmian-tylko ATOM.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama