Można składać nowe wnioski o świadczenie z programu Rodzina 500+

Szpital i opieka społeczna, Można składać wnioski świadczenie programu Rodzina - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 01/08/2017 14:35
Martyna Czekalska

1 sierpnia ruszyło przyjmowanie wniosków o świadczenie wychowawcze w ramach programu Rodzina 500+. Wnioski można składać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łowiczu, a także przez internet.

Nowy okres świadczeniowy programu Rodzina 500+ rozpocznie się dopiero za dwa miesiące, ale już teraz można składać wnioski o wypłatę świadczenia. Wypełnienie i złożenie nowego formularza jest konieczne, aby nadal otrzymywać pieniądze.

Główne zasady rządowego programu pozostają niezmienne. Nieopodatkowane 500 zł miesięcznie przysługuje na każde drugie i kolejne dziecko do 18 lat, bez względu na dochód. Rodziny o niskich zarobkach mogą otrzymać wsparcie finansowe również na pierwszą pociechę. Kryterium dochodowe wynosi 800 zł lub 1200 zł w przypadku dziecka niepełnosprawnego.

- W samych formularzach zmiany są nieduże - informuje Marek Dziedziela, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łowiczu. Resort rodziny chcąc zapobiec nadużyciom dokonał kilku zmian. Dotyczą one m.in. rodziców samotnie wychowujących dziecko czy prowadzących działalność gospodarczą opodatkowaną ryczałtem.

- Jeżeli wnioski zostaną złożone do 31 października bieżącego roku, to rodzice nie poniosą żadnego uszczerbku finansowego - uspokaja dyrektor Dziedziela. Złożenie wniosku po tym terminie oznacza, że prawo do świadczenia wychowawczego zostanie ustalone od miesiąca złożenia wniosku, bez wyrównania za wcześniejsze miesiące.

Wnioski można składać w siedzibie MOPS-u przy ul. Kaliskiej 6 w Łowiczu, a także drogą internetową. Pierwszego dnia do godziny 11 złożono już ponad 50 wniosków.

Czynna jest również telefoniczna infolinia obsługiwana przez pracowników miejskiej jednostki. Informacje o programie można otrzymać pod numerem telefonu 881 745 500.

Rządowy program Rodzina 500+ działa od kwietnia ubiegłego roku. Do tej pory pomocą finansową objęto ok. 2,9 tys. dzieci z łowickich rodzin.

Można składać nowe wnioski o świadczenie z programu Rodzina 500+ komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama