13°C bezchmurnie

Można składać propozycje do budżetu obywatelskiego

Urząd Miejski, Można składać propozycje budżetu obywatelskiego - zdjęcie, fotografia

Do końca września mieszkańcy Łowicza mogą zgłaszać swoje propozycje inwestycyjne do budżetu obywatelskiego 2019. Do rozdysponowania jest 1,3 mln zł.

Mieszkańcy Łowicza mogą już składać swoje propozycje inwestycji, które realizowane będą w przyszłym roku w ramach budżetu obywatelskiego.

Propozycję można zgłosić na dwa sposoby. Wysyłając drogą elektroniczną poprzez platformę internetową www.lowicz.budzet-obywatelski.org lub tradycyjnie, wrzucając do specjalnie przygotowanej skrzynki znajdującej się na bramie ratusza. Termin zgłoszeń upływa 30 września br.

W tym roku wprowadzono kilka zmian. Zgłaszając swoją propozycję inwestycji musimy zgromadzić odpowiednią ilość podpisów z poparciem naszego pomysłu – od 10 osób przy inwestycji osiedlowej i od 20 osób przy ogólnomiejskiej.

Swoje propozycje mogą zgłaszać również dzieci, jednak każdy niepełnoletni mieszkaniec Łowicza składający wniosek musi dołączyć zgodę prawnego opiekuna.

Po formalno-prawnej weryfikacji wniosków, włodarz Łowicza na spotkaniach budżetowych z mieszkańcami miasta ogłosi zgłoszone propozycje inwestycji. W każdej dzielnicy podczas spotkania w głosowaniu wybrane zostaną trzy z nich. Przejdą one do dalszego etapu, którym będzie kolejne głosowanie odbywające się w dniach 22 listopada – 7 grudnia. Ich finałem będzie wybór inwestycji zaplanowanej do realizacji w 2019 roku.

Przypominamy, że propozycje składane dla poszczególnych osiedli powinny być warte około 100 tys. zł, zaś te do budżetu ogólnomiejskiego – około 300 tys. zł.

 

Można składać propozycje do budżetu obywatelskiego komentarze opinie

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.


Ostatnie video - filmy na Lowicz24.eu