Mróz niestraszny mędrcom ze Wschodu

Kościół, Mróz niestraszny mędrcom Wschodu - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 06/01/2017 14:18

Mimo kilkunastostopniowego mrozu łowiczanie już po raz piąty przeszli ulicami miasta w Orszaku Trzech Króli. Pochód poprzedziła msza święta w kościele na Korabce, której przewodniczył biskup łowicki Andrzej Dziuba.

 

Wierni Kościoła katolickiego 6 stycznia obchodzą uroczystość objawienia Pańskiego, zwaną zwyczajowo świętem Trzech Króli. Od kilku lat to dzień ustawowo wolny od pracy. Jak podkreślił ks. bp Andrzej Dziuba w homilii, stało się tak dzięki wysiłkowi ludzi dobrego serca kochających polską tradycję i chrześcijańskie dziedzictwo.

Hasło tegorocznego pochodu, który przeszedł dziś ulicami ponad pół tysiąca polskich miast, to „Pokój i dobro”. - Chyba nikt nie ma wątpliwości, jak dziś potrzeba pokoju i dobra - mówił biskup ordynariusz diecezji łowickiej. Apelował do uczestników nabożeństwa, by nieśli to przesłanie zaczynając od własnego serca. - Niech ono będzie pełne pokoju, aby stało się narzędziem czynienia dobra - dodał duszpasterz.

Po zakończeniu mszy świętej sprzed kościoła na Korabce wyruszył barwny korowód. Prowadziła go gwiazda betlejemska, a za nią trzej królowie na koniach: Kacper (Tomasz Stawicki), Melchior (Mirosław Stańczyk) i Baltazar (Jakub Makowski). Pokłon Dzieciątku w żłóbku na Starym Rynku złożyli starsi i młodsi mieszkańcy Łowicza, którzy nie wystraszyli się mroźnej aury. Wielu z nich założyło złote korony z papieru.

Na trasie korowodu przedstawiono również trzy krótkie sceny z Pisma Świętego. Młodzież z Gimnazjum nr 3 zaprezentowała biblijny obraz stworzenia świata, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 zaprezentowali życie pierwszych ludzi w raju, a dzieci z Przedszkola nr 3 „Pszczółka Maja” narodziny Jezusa w betlejemskim żłóbku.

Więcej zdjęć tutaj.

Mróz niestraszny mędrcom ze Wschodu komentarze opinie

  • obo - niezalogowany 2017-01-19 18:23:58

    Lipna impr a mało komentarzy

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama