Msza święta pod kapliczką św. Rocha

Kościół, święta kapliczką Rocha - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 16/08/2019 19:06

Dziś, w piątek 16 sierpnia, o godz. 18. pod kapliczką na skwerze bł Bolesławy Lament przy ulicy Mickiewicza została odprawiona msza święta.

Jak co roku, mieszkańcy Łowicza zgromadzili się na dziś na mszy św. przy kapliczce św. Rocha.

Kapliczka ta powstała jako wotum dziękczynne za ocalenie z epidemii cholery, która zbierała żniwo w 1847 roku. Łowiczaninie modlili się ze wstawiennictwem św. Rocha o zatrzymanie zarazy. Ich modlitwy zostały wysłuchane. Choroba nie wdarła się do miasta. W geście wdzięczności w 1852 r. wystawiono tu kapliczkę ku czci św. Rocha.

W Polsce kult tego świętego był przed laty bardzo mocno rozpowszechniony. Związane było to z uznaniem go za patrona chroniącego przed epidemiami, zarazami oraz opiekuna zwierząt domowych.

Oprócz tego św. Roch jest patronem aptekarzy, lekarzy, ogrodników, szpitali i więźniów.

Co roku 16 sierpnia, we wspomnie św. Rocha, przy kapliczce, która leży na terenie parafii Świętego Ducha, odprawiana jest Msza św. polowa. W tym roku Mszę św. celebrował bp. Wojciech Osial.

Wcześniej, przed mszą, o godz. 17.30 odbyła się modlitwa różańcowa.

 

Msza święta pod kapliczką św. Rocha komentarze opinie

 • katopedo - niezalogowany 2019-08-16 21:16:11

  czy w tym mieście naprawdę nic się nie dzieje? ja wiem - sezon ogórkowy w pełni, ale zachowajmy jakieś proporcje, bo mniej kato-tematów jest w Tygodniku Powszechnym.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-17 01:09:05

  Popieram w 100%

 • Gość - niezalogowany 2019-08-17 20:18:20

  Tyle kościołów w Łowiczu a msze na ulicy paranoja

 • Boniek ale nie ten... - niezalogowany 2019-08-18 09:10:41

  Trzeba to zburzyć bo juz nawet cholerny klecha na ulice wylazi. Niech sobie ten szatan odprawia swoje gusla za swoimi murami a nie publicznie. To powinno byc zabronione.

 • gość 2019-08-21 07:25:50

  rzeczywiście jak sie wejdzie na te strkonkę to albo tematy mszalno-katolockie albo nekrologi. Miasto zdominowane przez kosciół pis kler

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama