9°C bezchmurnie

Muzeum w Łowiczu na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości

Wystawy, Muzeum Łowiczu stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości - zdjęcie, fotografia

Muzeum w Łowiczu przez cały rok organizuje wydarzenia związane z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem.

- Przygotowaliśmy cykl zajęć muzealnych, które mają w atrakcyjny sposób przybliżyć tematykę historyczną związaną z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, z uwzględnieniem łowickich kontekstów - informuje Marianna Mońka, adiunkt w dziale oświatowym łowickiego muzeum.

W styczniu muzealnicy zapraszają uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych na lekcje „W drodze do Niepodległej. Powstanie styczniowe w regionie łowickim”. Koszt: 6 zł od osoby. Tyle samo trzeba będzie zapłacić za lutowe zajęcia „W drodze do Niepodległej. Łowicz podczas rewolucji 1905 r.” dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych.

W marcu do Łowicza przyjedzie dr Sylwia Wielichowska z Muzeum Tradycji Niepodległościowych, która poprowadzi wykład pt. „Kobiety w walce o niepodległość”. Prelekcja bez ograniczeń wiekowych, wstęp wolny.

Na kwiecień zaplanowano lekcję „Przyjdź dziecię, ja Cię uczyć każę” połączoną z warsztatami kaligrafii. Zajęcia adresowane są do dzieci z klas I-III szkół podstawowych, które będą mogły poznać warunki panujące w szkole w odrodzonej Rzeczypospolitej. Koszt: 6 zł od osoby.

W maju przewidziano kolejne zajęcia dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych. Lekcja „Tradycje legionowe w Łowiczu” będzie składać się z wykładu i pracy grupowej w oparciu o źródła i będzie dotyczyć sylwetek łowiczan walczących w legionach Józefa Piłsudskiego. Koszt: 6 zł od osoby.

Na czerwiec zaplanowano prelekcje z prezentacją multimedialną na podstawie wybranych dzieł sztuki „Odzyskanie Niepodległości Polski w sztuce”. Po wakacjach, a więc we wrześniu, odbędzie się wykład Konrada Czernielewskiego z Muzeum Tradycji Niepodległościowych pt. „Uzbrojenie polskich formacji w latach I wojny światowej”. Na oba wydarzenia nie ma ograniczeń wiekowych, a wstęp jest wolny.

W październiku uczniowie ze szkół ponadpodstawowych będą mogli wziąć udział w lekcji muzealnej „Projekt: Powroty. Stanisław Noakowski w Warszawie” na podstawie biografii i osiągnięć S. Noakowskiego. Koszt: 6 zł od osoby.

Najwięcej wydarzeń zaplanowano oczywiście na listopad. W programie znalazły się warsztaty „Świętujemy Niepodległą” oraz wernisaż wystawy „Drogi do Niepodległej” z Muzeum Sportu i Turystyki wraz z prelekcją historyka. Wstęp wolny.

Będzie też lekcja „Łowicz w drodze do Niepodległej” (koszt: 6 zł od osoby) oraz możliwość oprowadzenia po wystawie „Drogi do Niepodległej” (koszt: 3 zł od osoby).

Wszystkie listopadowe wydarzenia organizowane są dla grup bez ograniczeń wiekowych.

Zainteresowani zajęciami powinni zgłaszać się pod numerem telefonu 46 837 39 28 wew. 35, 36.

Muzeum w Łowiczu na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości komentarze opinie

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.


Ostatnie video - filmy na Lowicz24.eu