Muzeum w Nieborowie i Arkadii z nową ofertą dla szkół

Zabytki, Muzeum Nieborowie Arkadii nową ofertą szkół - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 09/10/2012 11:42

Wczoraj (08.10), w Muzeum w Nieborowie i Arkadii odbyło się spotkanie dyrektorów szkół z powiatu łowickiego i skierniewickiego. Nauczyciele zapoznali się z nowym programem lekcji i warsztatów muzealnych przygotowanym przez pracowników muzeum.

 

 

Szeroki wachlarz lekcji i warsztatów muzealnych, skierowany jest do dzieci i młodzieży na różnych etapach nauki – szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej. Pracownicy muzeum zaproponowali ciekawe przykłady lekcji, dzięki którym uczniowie zapoznają się z historią miejsca, pogłębią tajniki sztuki, a także rozwiną swoje zdolności artystyczne.    Na wszystkie lekcje obowiązuje wcześniejsza rezerwacja telefoniczna (46 838 56 35 wew.15)      PAKIET SZKOLNY NA ROK 2012/2013  Lekcja 1 – Akademia Pana Kleksa – poprzez zabawę zapoznamy dzieci z fabułą bajki Jana Brzechwy. Będziemy wspólnie rysować, śpiewać, oglądać fragmenty filmu, a na koniec zagramy w kleksografię. Lekcja 2 – Zabytki – zbytki czyli zabawa z historią – Lekcja, która stanie się prawdziwą zabawą z historią! W ramach zajęć proponujemy wspólne zwiedzanie pałacu nieborowskiego a później zagramy w kalambury.  Lekcja 3 – Opowieść o drzewach – zapraszamy na wspólny spacer, w trakcie którego będziemy rozpoznawać gatunki drzew oraz ich charakterystykę. Będzie to opowieść o drzewach a także związane z nimi historie i anegdoty.  Lekcja 4 – Zielnik – rośliny zielne i egzotyczne – Ta lekcja to nie lada gratka dla miłośników przyrody. Pokażemy jak stworzyć własny zielnik!  Lekcja 5 – Co z tą majoliką? Tajniki nieborowskiej manufaktury – wspólnie udamy się z wizytą do pracowni, gdzie po dzień dzisiejszy w oparciu o XIX-wieczne wzory wykonujemy majoliki nieborowskie.  Lekcja 6 – Gorączka złota – opowieść o technikach pozłotniczych wraz z ich poznaniem w praktyce.  Lekcja 7 – Starodruk, drzeworyt, ekslibris, oprawa – ta lekcja pokażę, że z zabytkową książką może być zabawa! Będzie to pokaz przykładów starodruków z drzeworytami barwionymi naturalnie.  Lekcja 8 – Z wizytą u książąt Radziwiłłów – na lekcję zapraszamy w szczególności tych, którzy ciekawi są w jaki sposób funkcjonowano na co dzień we wnętrzach pałacu nieborowskiego  Lekcja 9 – Uroda portretu – Oglądając najcenniejsze i najciekawsze portrety w pałacu nieborowskim porozmawiamy o tym, dlaczego lubimy się portretować. Następnie uczestnicy warsztatów sami zasiądą przed sztalugami…  Lekcja 10 – Majątek ziemski – rodzinne przedsiębiorstwo wielobranżowe – turniej połączony z elementami zabawy w terenie dotyczący funkcjonowania i organizacji majątku ziemskiego na przełomie XVIII/XIX wieku.  Lekcja 11 – Życie w starożytnym Rzymie na przykładzie zabytków Nieborowa i Arkadii – Zapraszamy na wspólny spacer po parku arkadyjskim. Odnajdziemy tam „antyczną” świątynię, cyrk, łuk, akwedukt, a także inne ciekawe obiekty.

Muzeum w Nieborowie i Arkadii z nową ofertą dla szkół komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama