9°C bezchmurnie

Muzyczna odsłona Święta Niepodległości w Łowiczu

Dwukrotnym bisem oraz owacjami na stojąco zakończył się dzisiejszy (11 listopada) koncert patriotyczny w wykonaniu Łowickiej Orkiestry Kameralnej, której towarzyszyli soliści – Małgorzata Kustosik i Marcin Drzażdżyński.

Lance do boju, szable w dłoń, bolszewika goń, goń, goń – to słowa żurawiejki, które wspólnie z mezzosopranistką Małgorzatą Kustosik i tenorem Marcinem Drzeżdżyńskim śpiewała widownia, która bardzo licznie wypełniła salę barokową i jej przedsionek. To zresztą dzięki niej Łowicka Orkiestra Kameralna i jej goście bisowali dwukrotnie, zaś ich występ nagrodzony został owacjami na stojąco.

W programie dzisiejszego koncertu znalazły się m.in. Marsz Polonia, polonez z filmu „Pan Tadeusz”, „Leci liście z drzewa”, Pieśń konfederatów barskich, „Deszcz jesienny”, Marsz I Brygady oraz wiązanka piosenek legionowych - „Rozkwitały pąki białych róż”, „Wojenko, wojenko”, „Maszerują strzelcy”.

Zanim jednak orkiestra i soliści zabrali widownię w muzyczną patriotyczną podróż rozstrzygnięto konkurs na najlepszą pracę dyplomową. Laureatką została Katarzyna Agnieszka Piotrkiewicz za prace „Stanisław Rotstad (1895-1994). Lekarz, żołnierz, humanista”.

Wyróżnienia trafiły do Katarzyny Skierskiej-Pięty za pracę „Życie społeczno-polityczne w powiecie łowickim w latach 1945-1975” oraz Katarzyny Kingi Fudały za pracę „Projekt koncepcyjny przebudowy oraz rozbudowy Dworca Głównego w Łowiczu”.

 

 

Muzyczna odsłona Święta Niepodległości w Łowiczu komentarze opinie

  • gość 2017-11-12 02:24:34

    Gratulacje dla dzisiejszych wygranych - same Katarzyny.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.