Na jakim etapie budowy powinny być montowane rolety zewnętrzne?

Ryszard Janik - blog 30/07/2019 09:14
Ryszard Janik

Rolety zewnętrzne są niezwykle funkcjonalne, dlatego coraz więcej osób uwzględnia je w projektach swoich przyszłych domów. Nie każdy wie jednak, że moment instalacji jest bardzo istotny dla efektu końcowego. Podpowiadamy na jakim etapie budowy powinny być montowane rolety zewnętrzne!

Dodatkowe osłony okienne są naprawdę przydatne. Umożliwiają zaciemnienie pomieszczeń, ochronę przed hałasem, a nawet potencjalnymi włamywaczami! Niektóre modele pozwalają także lepiej kontrolować temperaturę wewnątrz mieszkania. Nie dziwi więc, że są tak popularne. Jeśli planujesz zamontować rolety zewnętrzne w swoim domu, dowiedz się, kiedy to zrobić!

Montaż rolet zewnętrznych podczas stawiania ścian

Jeśli chcesz by rolety zewnętrzne były schowane w nadprożu, ich montaż należy zaplanować bardzo wcześnie, bo już przy stawianiu ścian. Kasety mocuje się w przekroju muru, dlatego są zupełnie ukryte. Wygląda to bardzo gustownie i dyskretnie.

Kup rolety na stronie producenta: https://www.agatarolety.pl

Montaż rolet zewnętrznych przed ociepleniem domu

Rolety zewnętrzne można także przymocować na zewnętrznej powierzchni muru. Wtedy kaseta będzie jedynie nieznacznie wystawać spod nadproża. Instalacje należy jednak wyznaczyć na moment przed ociepleniem domu, ponieważ rolety wymagają odpowiednio wytrzymałego podłoża.

Montaż rolet zewnętrznych na wykończony dom

Jeśli jednak dom jest już wykończony, wcale nie oznacza to, że nie da się zamontować rolet zewnętrznych. Wtedy po prostu trzeba założyć je na ościeżnicę okna lub drzwi. Niestety w takiej sytuacji kaseta przesłoni część szyby, dlatego mimo wszystko należy pomyśleć o montażu znacznie wcześniej.

Czytaj również: https://www.agatarolety.pl/blog/jakie-rolety-wybrac-do-domu/

Rolety zewnętrze są niezwykle praktyczną instalacją, dlatego projektując swój dom zdecydowanie warto rozważyć ich montaż. By nie mieć kłopotów z obsługą lub prezencją, najlepiej jest planować ich założenie już od najwcześniejszych etapów budowy. Jeśli dodatkowo zamówi się je na wymiar – można je maksymalnie dostosować do swojego gustu i oczekiwań!

Na jakim etapie budowy powinny być montowane rolety zewnętrzne? komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama