Na szlaku łowickich legend, czyli Dzień Dziecka z PTTK w Łowiczu

Stowarzyszenia, szlaku łowickich legend czyli Dzień Dziecka Łowiczu - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 23/05/2019 13:04
Mirka Czubak
CZE 01
Przed Urzędem Miejskim w Łowiczu godz: 15:00

1 czerwca Koło Przewodników im. Anieli Chmielińskiej zaprasza na Dzień Dziecka z PTTK. W dniu tym po raz kolejny dzieci wraz z dorosłymi będą mogły wyruszyć na spotkanie z „duchami przeszłości” – na spacer szlakiem legend łowickich. Spacer rozpocznie się przed łowickim ratuszem o godzinie 15.00.

Przewodnicy przeprowadzą uczestników po ciekawych miejscach związanych z legendami i dziejami miasta. Nie będzie to jednak typowy spacer z przewodnikiem, gdyż w określonych miejscach na osoby biorące udział w wędrówce będą czekały postaci związane z historią miasta. Do dzieci przemówią znane z dziejów Łowicza osoby występujące w historycznych strojach.

Już na Starym Rynku na gości czekać będzie kilka „duchów przeszłości”. Spacer będzie okazją do spotkania i porozmawiania z Anielą Chmielińską o łowickiej sztuce ludowej, spotkania Cesarza Napoleona, który opowie co robił w naszym mieście oraz poznania kata Michała który opowie o tym, czym zajmował się w Łowiczu. Ponadto spacer to okazja do poznania legend i opowieści o czarach, duchach, zakonach, podziemnym korytarzu w Łowiczu, gościnie arcybiskupów na łowickim zamku i wielu innych. Dla dzieci organizatorzy przewidzieli kilka dodatkowych niespodzianek.

Spacer jest okazją do poznania przez młodych mieszkańców dziejów Łowicz Spacer z okazji Dnia Dziecka jest wspólnym projektem łowickiego oddziału PTTK i Urzędu Miejskiego w Łowiczu realizowanym w ramach zadania publicznego dofinansowanego ze środków budżetu Gminy Miasta Łowicz.

Reklama

Na szlaku łowickich legend, czyli Dzień Dziecka z PTTK w Łowiczu komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Reklama
 Reklama