Na uniwersjadę po doświadczenie, nie po medale

Łyżwiarstwo szybkie, uniwersjadę doświadczenie medale - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 08/02/2017 08:44

Wojciech Sut zakończył swój udział w 28. Zimowej Uniwersjadzie w Ałmatach. Panczenista UKS Błyskawica Domaniewice w Kazachstanie ścigał się na dystansie 500, 1000 i 1500 metrów oraz wystartował w biegu drużynowym.

 

 

Reprezentant ziemi łowickiej w każdym ze swoich startów indywidualnych plasował się w trzeciej dziesiątce. W debiucie w wyścigu na 500 metrów zajął 33. miejsce (na 37 startujących). Następnego dnia na trzykrotnie dłuższym dystansie Wojtek Sut został sklasyfikowany na 37. pozycji (na 43 zawodników). W wyścigu na 1000 metrów zawodnik domaniewickiego klubu zajął 35. miejsce (na 42 panczenistów).

Trener Mieczysław Szymajda nie ukrywa, że liczył na dużo lepszy występ swojego podopiecznego na dystansie 1500 metrów. - 37. miejsce to nie jest satysfakcjonujący wynik - uważa szkoleniowiec. Opiekun łyżwiarzy szybkich z Domaniewic sądzi, że Wojtek mógł lepiej wypaść w wyścigu na 500 metrów, a na 1000 metrów pojechał na tyle, na ile było go stać. - Na pewno chciałbym, aby zajął wyższą lokatę, ale co do ostatniego występu nie mam zastrzeżeń - dodaje Szymajda.

22-latek studiujący na co dzień w łódzkiej Wyższej Szkole Informatyki i Umiejętności pojechał również w biegu drużynowym. Polski ekipa w składzie Wojciech Sut, Marcin Bachanek (GKS Stoczniowiec Gdańsk) i Michał Ostaszewski (AZS AWF Katowice) uplasowała się na 8. miejscu. - Może szereg osób będzie mówić, że ósme miejsce na dziewięć ekip to nic nadzwyczajnego. Jestem jednak szczęśliwy. Ostatnie występy nie wskazywały, że Polska pokona kogokolwiek. A ósme miejsce na takiej imprezie to super sprawa - ocenia trener UKS Błyskawica Domaniewice.

Decyzją szkoleniowca polskiej kadry mieszkaniec powiatu łowickiego nie wystąpił w biegu masowym. Szkoda, bo to jego ulubiona konkurencja.

- I tak dzięki Wojtkowi mam duże powody do dumy, bo to pierwszy zawodnik z UKS Błyskawica, który dostąpił zaszczytu reprezentowania naszego kraju na tego typu imprezie. Sam udział na uniwersjadzie to też jest duży sukces - podsumowuje Mieczysław Szymajda.

Przypomnijmy, że w imprezie wzięło udział ponad 1,6 tysiąca zawodników z 56 reprezentacji z całego świata. Polska kadra liczyła 62 młodych sportowców, którzy wywalczyli w sumie jedenaście medali.

Reklama

Na uniwersjadę po doświadczenie, nie po medale komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama