16°C mgła

Nabór mniejszy, ale i tak niezły

Edukacja, Nabór mniejszy niezły - zdjęcie, fotografia

Szkoły ponadgimnazjalne wiedzą już ilu uczniów kontynuować będzie naukę w ich murach, w roku szkolnym 2018/2019.

O wstępnych wynikach naboru informowaliśmy na naszych łamach przed tygodniem. Nieznacznie się one zmieniły od tamtego czasu. Do wczoraj, 19 lipca gimnazjaliści mieli czas, aby dostarczyć do wybranej przez siebie szkoły ponadgimnazjalnej świadectwo ukończenia gimnazjum. Zrobiło to 765 uczniów. Dla porównania w internetowy systemie zalogowało się 799 osób. Wśród 34 „nieokreślonych” osób jest 8 gimnazjalistów, których czekają poprawki. Pozostali to najpewniej uczniowie spoza powiatu.

W I Liceum Ogólnokształcącym w czterech klasach uczyć się będzie 96 pierwszoklasistów. Najliczniejsza będzie klasa lingwistyczna (26 osób), po 25 osób przyjęto do dwóch klas matematycznych, zaś 20 osób będzie liczyć klasa humanistyczna.

Popularny „Medyk” ma komplet uczniów, którzy uczęszczać będą do dwóch klas obronnych (60 osób), klasy medycznej (30 osób) oraz klasy humanistyczno-lingwistycznej (30 osób). Wśród 120 osób jest 7, które nie otrzymało promocji do klasy drugiej, a mają jeszcze możliwość poprawki. Jeżeli zdadzą egzamin placówka będzie dysponowała dodatkowymi miejscami.

W ZSP nr 1 zmniejszyła się ilość osób w technikum informatyczny, z 19 do 16. W technikum wielozawodowym (mechatronik, mechanik, elektryk) uczyć się będzie 26 osób, zaś w branżowej szkole uczyć się będą 24 osoby, czyli o 2 więcej w stosunku do pierwszej preferencji.

ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu uruchomi 7 oddziałów technikum i 1 branżowy zawodowy. W ostatnim uczyć się będzie 11 osób. Placówka otworzy dwa oddziały informatyczne (48 osób), dwa logistyczne (47 osób), jeden 29-osobowy wielozawodowy (mechanizacja rolnictwa / agrobiznesu / technologia żywności), jeden mechanizacji rolnictwa i agrotechniki (24 osoby) oraz żywienia i usług gastronomicznych (24 osoby). Łącznie na Blichu uczyć się będą 183 osoby.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 utworzy w tym roku dwie klasy techniczne. W technikum żywienia i usług gastronomicznym uczyć się będą 23 osoby, zaś w łączonym technikum usług fryzjerskich i hotelarstwa – 29 osób.

Ekonomik uruchomi dwie klasy licealne, w których naukę kontynuować będzie 60 osób. Zmniejszyła się natomiast liczba chętnych do klas technikum. Oddział ekonomiczny liczyć będzie 39 osób, zaś spedycyjny 40 osób.

Ministerialna szkoła rolnicza w Zduńskiej Dąbrowie – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego przyjmie 50 gimnazjalistów, zaś Pijarskie Liceum Ogólnokształcące przyjęło 59 uczniów.

W szkołach na terenie powiatu łowickiego naukę kontynuować będzie 765 osób, zaś łowickie gimnazja kończy 723 uczniów.


 

Nabór mniejszy, ale i tak niezły komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-07-31 15:07:11

    Nie chciało się o wszystkich szkołach rozpisać naboru z podziałem na klasy? Czy celowy zabieg?

Dodajesz jako: Zaloguj się