Najlepsi uczą się na Blichu!

Edukacja, Najlepsi uczą Blichu! - zdjęcie, fotografia
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 24/06/2019 11:16
Maria Laska

Trzecie miejsce Grzegorza Paclera w  finale konkursu „Rolnictwo ekologiczne”,
 którego organizatorem jest Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą
w Bratoszewicach to „kropka nad i” fali sukcesów w olimpiadach i konkursach
o tematyce rolniczej uczniów z Blichu.
W dniach 22- 23 czerwca 2019r. w Łódzkim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach odbyła się XXI Wojewódzka Wystawa Zwierząt Hodowlanych, Targi Rolne w Sercu Polski, podczas których dokonano podsumowania drugiego internetowego konkursu „Rolnictwo ekologiczne”.  Trzecie miejsce w tym konkursie i nagrodę pieniężną zdobył uczeń klasy III technikum kształcącego w zawodzie technik agrobiznesu ZSP nr2 RCKUiP  w Łowiczu  Grzegorz Pacler, który uplasował się tuż za absolwentami naszej szkoły Maciejem Nowakowskim i Łukaszem Zabostem.
To nie pierwszy sukces Grzegorza w tym roku szkolnym, jest On również laureatem prestiżowej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.  W bloku produkcja roślinna, w eliminacjach centralnych Grzegorz zajął piąte miejsce w kraju, otrzymał roczne stypendium.
Wielkim sukcesem w tej olimpiadzie poszczycić się może również kolega z klasy Grzegorza – Szymon Kowalski, który w  bloku produkcja roślinna w eliminacjach centralnych zajął drugie miejsce w Polsce. Szymon został uhonorowany tytułem laureata, otrzymał znaczącą nagrodę pieniężną i roczne stypendium. Szymon jest również finalistą etapu centralnego Olimpiady Młodych Producentów Rolnych, w której tylko cztery punkty dzieliły go od grona laureatów.  W finale krajowym OMPR Szymon zajął 12 miejsce w kraju, mierząc się z uczniami szkół średnich, studentami kierunków rolniczych i rolnikami praktykami w wieku od16 do 40 lat. W finale centralnym OMPR w ubiegłym roku, Blich reprezentował Grzegorz Pacler, który będąc wówczas uczniem II klasy, zajął 25 miejsce w kraju.
Uczniowie z Blichu należą do najlepszych w Polsce  także w bloku produkcja zwierzęca:
tegoroczny absolwent technikum kształcącego w zawodzie technik agrobiznesu - Piotr Majchrzak zajął piąte miejsce w eliminacjach centralnych i uzyskał tytuł laureata i roczne stypendium;
uczeń I klasy technikum kształcącego w zawodzie technik agrobiznesu Patryk Parys został finalistą OWiUR zajmując 25 miejsce w Polsce.
Finalistami Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w roku szkolnym 2018/2019 zostali również:
blok mechanizacja rolnictwa - Kamil Bodek, tegoroczny absolwent technikum kształcącego w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki;
blok gastronomia - Kinga Jaros, tegoroczna absolwentka technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych.
Ponadto uczeń Patryk Parys jest tegorocznym finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicnego "Bliżej pszczół"
 

Reklama

Najlepsi uczą się na Blichu! komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama