Najlepszy wyścig drużynowy z udziałem Artura Janickiego

Łyżwiarstwo szybkie, Najlepszy wyścig drużynowy udziałem Artura Janickiego - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 20/02/2017 23:07

Artur Janicki, zawodnik UKS Błyskawica Domaniewice wziął udział w dwudniowych Mistrzostwach Świata Juniorów w łyżwiarstwie szybkim w Helsinkach. Swojego startu nie może jednak zaliczyć do udanego.

 

 Artur Janicki znalazł się wśród grupy najlepszych polskich młodych sportowców, którzy swoją ciężką pracą zasłużyli na wyjazd na Mistrzostwa Świata Juniorów do Finlandii. Poszczególne starty zawodnika UKS Błyskawica Domaniewice nie należą jednak do udanych.

W piątek sportowiec wziął udział w biegu na 1500 m, jednak po około 26 sekund od startu przewrócił się na zakręcie, co zdyskwalifikowało go. Kolejnego dnia (18.02) w wyścigu na 5000 m na 37 panczenistów zajął 31. miejsce.
- Patrząc na wyniki poszczególnych panczenistów można było sądzić, że Artura stać na lokaty w granicach 32-34 miejsca. Wyszło nawet trochę lepiej, tak więc start ten można uznać za dobry – powiedział szkoleniowiec zawodnika Mieczysław Szymajda.

Lepiej wyglądał start drużynowy. Team Mateusz Owczarek, Dawid Burzykowski i Artur Janicki w wyścigu drużynowym na 12 ekip zajęli 8. miejsce.

- To świetny wynik. Z wyliczeń fachowców wynikało, że Polska zajmie miejsce dziewiąte. Chłopaki pojechali jednak świetnie i uważam, że jadąc w silniejszej parze mogli walczyć o medal – przyznał Mieczysław Szymajda. - Nie wiedziałem, że nasi zawodnicy tak bardzo zdeklasują ekipę amerykańską, z którą jechali w parze i pokonali ją o 15 sekund. Z tego powodu nie miał ich kto gonić i na pewno czas naszych chłopaków był przez to trochę słabszy – dodał.

W ocenie Mieczysława Szymajdy start na 5 km, który odbył się dzień wcześniej znacznie obniżył możliwości zawodników. Należało skupić się na wyścigu drużynowym. - Jestem pewien, że czas byłby wówczas znacznie lepszy, nie wykluczając miejsca na podium – dodał.

 

Reklama

Najlepszy wyścig drużynowy z udziałem Artura Janickiego komentarze opinie

  • Mieczysława - niezalogowany 2017-02-21 08:53:22

    Słabiutko i tyle

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama