NFOŚiGW wesprze pierwsze gminy zainteresowane geotermią. Nie ma wśród nich Łowicza

Urząd Miejski, NFOŚiGW wesprze pierwsze gminy zainteresowane geotermią wśród Łowicza - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 18/09/2017 12:06
Martyna Czekalska

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wkrótce podpisze umowy na dofinansowanie odwiertów geotermalnych w Sieradzu, Sochaczewie i Lądku Zdroju. W kolejce po duże pieniądze jest Łowicz.

NFOŚiGW w ramach pierwszej części programu Geologia i górnictwo wesprze projekty, których celem jest rozpoznanie możliwości wykorzystania zasobów geotermalnych. W naborze trwającym od lipca do listopada 2016 roku do funduszu wpłynęło 30 wniosków.

Jest wśród nich wniosek władz Łowicza na wykonanie odwiertu badawczego Łowicz GT-1. Ratusz ubiega się o ponad 21,5 mln zł dotacji na poszukiwanie i rozpoznawanie zasobów wód termalnych.

- Obecnie wniosek oczekuje na wydanie przez ministra środowiska opinii, która jest niezbędna do dalszego procedowania - informuje Sławomir Kmiecik, rzecznik prasowy NFOŚiGW.

Planowany odwiert badawczy miałby zostać wykonany w pobliżu ronda Niepodległości w Łowiczu. W zależności od parametrów wody, mogłaby ona zostać doprowadzona do miejskiej sieci ciepłowniczej, a także do basenów odkrytych.

Po zakończeniu procedur negocjacyjnych dotacje na otwory geotermalne otrzymają wkrótce trzy gminy: Sieradz (10,6 mln zł), Sochaczew (13,5 mln zł) i Lądek Zdrój (18,8 mln zł).

NFOŚiGW wesprze pierwsze gminy zainteresowane geotermią. Nie ma wśród nich Łowicza komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama