Niedziela w skansenie w Maurzycach cieszy się ogromnym zainteresowaniem

Warsztaty, Niedziela skansenie Maurzycach cieszy ogromnym zainteresowaniem - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 07/07/2019 13:51
Mirka Czubak

Ogromnym zainteresowaniem cieszy się dzisiejsze (7 lipca) spotkanie z łowicką kulturą ludową w Skansenie w Maurzycach . Goście mogą nie tylko zwiedzić skansen, ale też wziąć udział w warsztatach rękodzieła ludowego oraz wysłuchać opowieści o wiejskiej architekturze.

Dzisiejsze (7 lipca) spotkanie w ramach cyklu Niedziela w Skansenie cieszy się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców powiatu łowickiego i przybyłych z całej Polski turystów. Od godziny 12 w warsztatach ludowych uczestniczyło wiele osób. W programie znalazły się m.in. warsztaty z papieroplastyki i wycinankarstwa. Sztukę przygotowywania łowickich wycinanek można zgłębić pod okiem Stanisławy Grochockiej, zaś bibułowe kwiaty przygotować z Dorotą Skolimowską.

Nie mniejszym zainteresowaniem cieszą się warsztaty wypiekania podpłomyków w ceglanym piecu, które prowadzi Ewa Nagórska oraz spacer z przewodnikiem, Marianną Mońką podczas którego turyści poznali historię architektury łowickiej pt. „Od owalnicy do ulicówki”.

Niedzielne wydarzenie w maurzyckim skansenie potrwa do godz. 17.

Niedziela w skansenie w Maurzycach cieszy się ogromnym zainteresowaniem komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama