Niepełnosprawni znajdą pracę w Łowiczu

Stowarzyszenia, Niepełnosprawni znajdą pracę Łowiczu - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 2
  • Fotka nr 1 z 2
Portal lowicz24.eu 23/11/2016 20:51

Nie przy ul. Kaliskiej 5, ale w budynku dawnej stołówki zakładu Syntex przy ul. Powstańców 1863 r. powstanie Zakład Aktywności Zawodowej. W miejscu, w którym jeszcze kilka lat temu organizowano wesela i bankiety zostanie otwarta restauracja. Zatrudnienie znajdzie tu 20 niepełnosprawnych mieszkańców powiatu łowickiego.

 

Łódzkie Stowarzyszenie Wsparcie Społeczne Ja-Ty-My na utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Łowiczu otrzymało blisko 1,6 miliona złotych dofinansowania ze środków unijnych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Początkowo na prowadzenie działalności organizacja zamierzała wydzierżawić część miejskiej nieruchomości przy ul. Kaliskiej 5. Ostatecznie stowarzyszenie zrezygnowało z tych planów i wynajęło lokal przy ul. Powstańców 1863 r., gdzie jeszcze kilka lat temu działał dom weselny, a wcześniej stołówka dla pracowników Syntex-u.

- To duża sala, w której osoby na wózkach będą mogły się swobodnie przemieszczać. Poza tym znajduje się na parterze i jest w miarę dobrze położona - powiedział nam Tomasz Musielski, prezes stowarzyszenia. Obecnie w budynku trwają prace remontowe, które pozwolą dostosować obiekt do potrzeb osób niepełnosprawnych. - Będą podjazdy, łazienka ze wszelkimi udogodnieniami oraz szersze drzwi - wymienia Musielski.

Pracę w pierwszym zakładzie aktywności zawodowej w powiecie łowickim otrzyma 20 osób ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. - Założyliśmy, że będzie to 12 kobiet i 8 mężczyzn, natomiast jeśli te proporcje będą inne, to nic się nie stanie - dodaje przedstawiciel Ja-Ty-My. Osoby niepełnosprawne zostaną zatrudnione w kuchni oraz przy obsłudze klientów restauracji. Jak podkreśla nasz rozmówca, praca będzie dostosowana do umiejętności i możliwości niepełnosprawnych pracowników. Ci muszą stanowić co najmniej 70 proc. wszystkich zatrudnionych pracowników.

Oprócz umowy o pracę łódzkie stowarzyszenie zapewnia osobom niepełnosprawnym wsparcie psychologiczne, szkolenia zawodowe, pomoc lekarską oraz rehabilitację. Rekrutacja w ramach projektu „Zakład Aktywności Zawodowej ZAZ w Łowiczu” potrwa do końca grudnia, a już w styczniu restauracja zostanie otwarta. Lokal ma być czynny początkowo od poniedziałku do piątku, w przyszłości być może również w weekendy.

- Chcemy współpracować z organizacjami pozarządowymi, będziemy otwarci dla osób starszych - zapowiada Tomasz Musielski. Jednym z pomysłów jest, aby na początku działalności restauracji seniorzy mogli tu przyjść na przykład na bezpłatną herbatę.

Nowy lokal na gastronomicznej mapie Łowicza będzie funkcjonował co najmniej cztery lata, czyli przez czas realizacji oraz trwałości projektu współfinansowanego ze środków unijnych.

Niepełnosprawni znajdą pracę w Łowiczu komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama