13°C lekkie zachmurzenie

Nieprzyjemne zapachy na Zatorzu

Wasze sprawy, Nieprzyjemne zapachy Zatorzu - zdjęcie, fotografia

Jedna z mieszkanek dzielnicy Zatorze poprosiła nas o interwencję w sprawie brzydkiego zapachu, który uciążliwy jest dla mieszkańców tej części miasta.

Nasza Czytelniczka zadzwoniła do nas przyznając, że od kilku dni funkcjonowanie w dzielnicy Zatorze – szczególnie w okolicach ulic Bolimowskiej, Żwirki i Wigury, Niciarnianej oraz Polnej jest uciążliwe z uwagi na odór, który rozprzestrzenia się z pobliskiej oczyszczalni ścieków.

Mieszkanka Zatorza przyznała, że wie, że w okolicy Filtrowej funkcjonują dwie oczyszczalnie – miejska oraz ta należąca do Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej i trudno jej powiedzieć, z której rozprzestrzenia się smród. Fakt jest jednak taki, że skutecznie zniechęca on do wyjść na świeże powietrze, pomimo że pogoda zachęca do tego. Trudno także otworzyć okno, bo zapach dostaje się do domu.

- Smród jest taki ogromny, że kiedy dziecko wyszło na dwór to zwymiotowało. Tu się po prostu nie da się żyć – relacjonuje kobieta przyznając, że problem dotyka nie tylko jej, ale dużej grupy ludzi, którzy mieszkają w domkach jednorodzinnych i osiedlach.

Skontaktowaliśmy się z Januszem Michalakiem, dyrektorem Zakładu Usług Komunalnych w Łowiczu, który przyznał, że rozpoczyna się modernizacja oczyszczalni i przez kilka ostatnich dni zapachy mogły być bardziej intensywne z powodu wywożenia osadu.

- Chcemy wyczyścić całkowicie teren oczyszczalni, ponieważ w poniedziałek inwestor chce rozpocząć rozbiórkę starej infrastruktury i budowę nowych obiektów - powiedział J. Michalak.

Dyrektor ZUK dodał, że niemal codziennie jest na Filtrowej i w jego ocenie nie ma tam nieprzyjemnych zapachów.

- Powiedzenie, że woń pochodzi właśnie z oczyszczalni nie jest do końca prawdą. Przede wszystkim tam są dwie oczyszczalnie, pola uprawne, które są obecnie nawożone, a które graniczą przez rzeczkę z osiedlem oraz Mazowieckie Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt - twierdzi Michalak. 

Modernizacja MOŚ w Łowiczu zlecona została firmie Control Process EPC Environmental Protection 2. Krakowska spółka jest liderem konsorcjum, które zwyciężyło w przetargu. Wartość inwestycji opiewa na ponad 74,5 miliona zł. Zadanie zostało dofinansowane ze środków Unii Europejskiej (40 mln zł). Inwestycja ma zakończyć się w 2020r.   

 

 

Nieprzyjemne zapachy na Zatorzu komentarze opinie

  • gość 2018-04-15 20:41:06

    W calym łowiczu sa zapachy niemozliwe

  • Gość - niezalogowany 2018-04-26 12:52:09

    No i wszystko jasne wielmożny Michalak piwiedział że smrodu nie ma i wszystko w temacie. Widocznie mieszkańcy Zatorza puszczają bąki. Dopuki nie wyrzuci się tej kliki z urzędu miasta, czy ze starostwa to zawsze będą kszanić takie banialuki.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.